I. Šimonytė: Karantino pratęsimas nereiškia, kad jis tokia apimtimi galios visą mėnesį (0)

Publikuota: 2021-01-28 Kategorija: Aktualijos
I. Šimonytė: Karantino pratęsimas nereiškia, kad jis tokia apimtimi galios visą mėnesį
Rokiškio Sirena nuotr. / Judėjimo ribojimai rajone

Vyriausybei trečiadienį iki kovo pratęsus karantiną premjerė Ingrida Šimonytė sako, jog tai nereiškia, kad jis visą šį laikotarpį galios tokia pačia apimtimi, kokia taikoma šiuo metu.

„Tai nereiškia, kad nutarimas, toks, koks jis yra dabar, galios visa apimtimi visą ateinantį mėnesį. Tačiau tai reiškia, kad kol kas Vyriausybė neturi pagrindo keisti režimo. Pagal ekspertų jau ir viešai aptarinėtą situacijų klasifikaciją vis dar esame pačioje blogiausioje kategorijoje, nepaisant to, kad situacija ir yra gerokai pagerėjusi nuo praėjusių metų pabaigos“, – spaudos konferencijoje sakė I. Šimonytė.

Pasak jos, situacija, lyginant su gruodžiu, yra pasitaisiusi, tačiau ne tiek, kad būtų galima kalbėti apie karantino atšaukimą, tačiau jo sąlygas žadama peržiūrėti kiekvieną savaitę.

„Toliau stebėdami situaciją iš esmės kiekvieną savaitę Vyriausybė, Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija svarstys, kokie pakeitimai galėtų būti ir kokiomis sąlygomis daromi pakeliui“, – sakė premjerė.

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui karantiną tęsti iki vasario 28 dienos vidurnakčio. Tiek pat pratęsti asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimai, išskyrus atvejus, kai vykstama į gyvenamosios vietos savivaldybę, į kitą savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties, darbo reikalais, taip pat į tarptautinių kelionių vietas ir iš jų ar kitais išimtiniais atvejais.

Pasak jos, kol kas režimo nekeisti nuspręsta būtent įvertinus ekspertų nustatytus kriterijus, kada galėtų būti įvedami karantino švelninimai.

„Yra keliasdešimt savivaldybių, kuriose situacija neatrodo iki galo pasitaisiusi, kai kur matome vėl trupučiuką didėjantį atvejų skaičių, žinoma, ten atvejų skaičius yra pakankamai mažas ir tą didėjimą gali išprovokuoti bet koks mažesnis židinys susiformavęs, tačiau akivaizdu, kad skatinti mobilumą šitomis aplinkybėmis nebūtų gera mintis, bet tai nereiškia, kad šie mobilumo apribojimai galios iki pat vasario pabaigos“, – sakė I. Šimonytė.

Ji sakė, Vyriausybė jau šį penktadienį persvarstys kai kurias sąlygas, tačiau mobilumo ribojimo pakeitimų priimti neplanuojama.

„Galbūt bus diskusijos dėl kažkokių kitų sprendimų, dėl kažkokių kitų veiklų, bet tikrai nenorėčiau nieko žadėti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 179 tūkst. 212 žmonių, 123 tūkst. 562 asmenys pasveiko, 50 tūkst. 863 – tebeserga.

14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje, trečiadienio duomenimis, siekia 498,2 atvejo.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video