Startavo unikalus projektas: visa informacija apie socialines paslaugas – patogiai ir prieinamai (0)

Publikuota: 2021-01-29 Kategorija: Aktualijos
Startavo unikalus projektas: visa informacija apie socialines paslaugas – patogiai ir prieinamai
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Informacija apie socialines paslaugas taps visiems prieinamesnė visiems.

 

Informacija – svarbiausias nūdienos turtas. Tačiau ne visuomet ji prieinama lengvai, paprastai ir patogiai. Ypač socialiai pažeidžiamiems, informacijos paieškos įgūdžių stokojantiems žmonėms. Šią problemą rokiškėnams padės spręsti projektas„ Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas) finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Jį vykdo Rokiškio rajono socialinės paramos centras su partneriais.

„Tai unikalus projektas: visa informacija apie socialines paslaugas – vienoje vietoje, patogi ir prieinama“, – taip svarbiausią projekto privalumą apibūdino Socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė.
Iki šiol Rokiškio rajone nebuvo vieno šaltinio, kuriame gyventojas galėtų gauti informaciją apie visas mieste, rajone ar netgi už jo ribų teikiamas paslaugas. Kiekviena institucija, organizacija savo tinklalapiuose, socialinių tinklų paskyrose apie savo paslaugas informavo atskirai. Todėl ir žinios apie jas buvo nenuoseklios, fragmentiškos. Taigi, prireikus kokios nors pagalbos, asmuo arba turėjo skirti nemažai laiko savarankiškai informacijos paieškai (ir dėl žinių, įgūdžių stokos galėjo gauti ją nepilną, netikslią), arba minti kelių institucijų slenksčius. O šiomis dienomis, kai interesantų priėmimas dėl karantino yra apsunkintas, tą padaryti yra labai sudėtinga.
Informacijos apie socialinę paramą, pagalbą sutelkimas po „vienu skėčiu“, vienoje vietoje, kurioje vos keliais mygtuko paspaudimais moderniame informaciniame ekrane bus galima gauti visus reikiamus duomenis, gerokai palengvins socialinių paslaugų prieinamumą. O tiems, kurie patys nedrįs ar nemokės naudotis išmania sistema, talkins konsultantai. Projekto metu numatyta ir įdomių veiklų, mokymų. Apie socialinės paramos sritį visuomenei pasakos, pokyčiams kvies ir gyvenimus keičiančios sėkmės istorijos.
Šio projekto tikslinė grupė – socialinę atskirtį patiriantys žmonės. Tačiau naudos šis projektas duos kur kas platesnei auditorijai: tiek miesto ir rajono visuomenei, tiek socialinės paramos įstaigoms, nevyriausybinėms organizacijoms – joms leis paskleisti žinią apie save, savo įdomią, intensyvią, prasmingą veiklą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video