I. Šimonytė kviečia pranešti apie „AstraZeneca“ vakcinos poveikį, ramina, kad ji saugi (20)

Publikuota: 2021-02-18 Kategorija: Sveikata
I. Šimonytė kviečia pranešti apie „AstraZeneca“ vakcinos poveikį, ramina, kad ji saugi
Rokiškio Sirena nuotr. / Švirkštas

Premjerė Ingrida Šimonytė kviečia gyventojus pranešti apie galima šalutinį „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso poveikį, bet pabrėžia, kad ją naudoti yra saugu.

Anot Vyriausybės vadovės, visi galimi šalutiniai poveikiai aprašyti vakcinos informacinėje medžiagoje.

„Nesaugių vakcinų tikrai neleistumėme naudoti, bet situaciją stebime. „AstraZeneca“ vakcinavimas yra prasidėjęs tik praktiškai šiomis savaitėmis, todėl kad ji pati atkeliavo į Lietuvą visiškai neseniai. Išsamaus vertinimo neturime, kokia dalis žmonių, kurie pajuto tuos simptomus, nuo bendros skiepijimų imties. Bet praktiškai nuo bet kurių vaistų naudojimo kažkuri imtis, kažkuri dalis žmonių paprastai būna“, – spaudos konferencijoje kalbėjo I. Šimonytė.

„Todėl labai svarbu, kad žmonės apie tuos pojūčius praneštų, na, ar savo direktoriui – čia jų pačių sprendimas. Bet pirmiausiai – toms institucijoms, kurios atsakingos už kontrolę“, – sakė premjerė.

Klausimų dėl vyresnių gyventojų skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina kilo, kai Europos vaistų agentūra sausio pabaigoje leidusi naudoti šią vakciną atkreipė dėmesį, jog kol kas nėra pakankamai tyrimų rezultatų, ar vakcina suteikia efektyvią apsaugą vyresniems nei 55 metų žmonėms.

Diskusijas pakurstė ir kai kurių pasiskiepijusių žmonių socialiniuose tinkluose pasidalyti įrašai apie šalutinius vakcinų poveikius.

Sveikatos apsaugos ministerija šią savaitę paskelbė, jog „AstraZeneca“ bus skiriama visiems suaugusiems, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Lietuvoje gautos pirmosios vakcinos siuntos, ja daugiausia skiepijami mokyklų, darželių darbuotojai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video