Rajone gyventojų vakcinacija įgauna pagreitį (4)

Publikuota: 2021-02-22 Kategorija: Sveikata
Rajone gyventojų vakcinacija įgauna pagreitį
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Pirminės asmens sveikatos priežiūros centre gyventojai registruojami skiepytis nuo covid-19.

Pirminės asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC) jau nuo Naujųjų registruoja norinčiuosius skiepytis nuo covid-19. Kol kas rajono gyventojai dideliu entuziazmu netrykšta, tačiau centro vadovė D. Kondratenkienė mano, kad norinčiųjų skiepytis padaugės tuomet, kai vakcinacija jau bus prieinama visiems. Tikimasi, kad taip bus jau gegužės mėn.

Skirstomi į dvi grupes
Pasak D. Kondratenkienės, visi besiregistruojantys skiepytis nuo covid-19 skirstomi į dvi grupes: iki 65 m., ir vyresni.
Kol kas ir vienos, ir kitos grupės rajono gyventojų skiepytis užsiregistravę kiek daugiau nei po tūkstantį.
„Žiūrint matematiškai, būtų lyg ir kiek mažokai“, – sakė D. Kondratenkienė. Mat viso PASPC registruota per 21 tūkst. rajono gyventojų. O į vyresnių nei 65 m. amžiaus grupę patenka maždaug 6 tūkst. šiame centre gydytojus pasirinkusių asmenų.
Kita vertus, jau vykdoma tam tikrų profesijų asmenų vakcinacija, todėl jiems registruotis nereikia. Be to, nemažai rajono gyventojų jau persirgo covid-19, todėl bent laikinai yra įgiję imunitetą.
D. Kondratenkienė mano, kad registracijos pagreičiai išaugs tuomet, kai vakcina taps prieinama visoms gyventojų grupėms laisvai. Manoma, kad tai nutiks apie gegužės mėnesį.
Iki tol medikai taip pat nesėdi rankų sudėję: registruoja norinčiuosius skiepytis ne tik centre, bet ir rajono seniūnijose. Kam patogiau, registruotis gali ten. Ir PASPC jau pasiekė pirmieji seniūnijų pateikti norinčiųjų skiepytis sąrašai.

Vakcinų ne tiek, kiek norėtų
Rajono ekstremalių situacijų komisijos vadovas, savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas teigė, kad vakcinacija rajone vyksta pačiais greičiausiais įmanomais tempais. Baigiami skiepyti pedagogai. Pasak pašnekovo, atsisakiusiųjų skiepų jų tarpe nėra daug.
Šią savaitę bus pradėti skiepyti rajono senjorai.
Deja, skiepijomo tempus mažina tai, kad vakcinos gaunama gerokai mažiau, nei planuota. „Antai trims savaitėms buvo žadėta du tūkstančiai dozių, gavome tik tūkstantį. O ir tą skaičių reikia dalinti iš dviejų, mat vienam žmogui reikia dviejų dozių“, – kalbėjo A. Burnickas.
Džiaugsmo teikia tai, kad kol kas šalutinių efektų pasitaiko nedaug, jie yra nežymūs.
Paklaustas, o kada gi rajono gyventojams, nepriklausantiems rizikos ar prioritetinėms grupėms, tikėtis vakcinos, A. Burnickas patvirtino PASPC direktorės žodžius. „Labai tikimės, kad gegužę vakcina bus prieinama visiems norintiesiems“, – sakė jis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video