Vasario 2 d. kraujo donorystės akcija Rokiškyje (1)

Publikuota: 2021-01-28 Kategorija: Sveikata
Vasario 2 d. kraujo donorystės akcija Rokiškyje
Rokiškio Sirena nuotr. / Nacionalinio kraujo centro automobilis

2020 metais Rokiškyje vykusiose kraujo donorystės akcijose buvo atliktos 740 donacijų. Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo donorų organizatorius Donatas Šniutė neabejoja, jeigu ne užklupusi pandemija – kraujo donacijų butų buvę kur kas daugiau.

„Rokiškėnai buvo ir yra vienas iš pavyzdinių miestų, kuriame žmonės labai noriai dovanoja kraują ir padeda sergantiesiems. Esame labai dėkingi kiekvienam ateinančiam padovanoti kraujo“ – džiaugėsi D. Šniutė.

Ir nors atliktų donacijų skaičius praėjusiais metais Rokiškyje yra labai didelis, D. Šniutė sakė, kad karantinas paveikė ir kraujo centro veiklą.

„Dėl karantino vasarą nevyko akcijos palapinėse, nebuvo tradicinio kraujo donorystės turo, skirto Pasaulinei kraujo donorų dienai, buvo atšauktos ir kelios išvykos. Iki tūkstančio donacijų Rokiškyje šiek tiek pritruko, bet neabejoju, kad šiemet jį galime pasiekti“ – rokiškėnų aktyvumu džiaugėsi donorų organizatorius.

Pasak Nacionalinio kraujo centro atstovo dėl situacijos šalyje liko neapdovanoti ir pasižymėję Rokiškio rajono kraujo donorai.

„Praėjusiais metais neapdovanojome ir Donorystės žymūnų, Nusipelniusių kraujo donorų bei Garbės donorų, tačiau šiemet, esant galimybei, tikrai įteiksime Sveikatos apsaugos ministerijos apdovanojimus“ – sakė Donatas Šniutė.

Donorystės žymūno apdovanojimas gaunamas kraujo padovanojus daugiau nei 20 kartų, Nusipelniusio donoro – daugiau nei 30, o Garbės donoro vardas suteikiamas kraujo padovanojus daugiau nei 40 kartų.

Pasak NKC atstovo šie apdovanojimai rokiškėnams bus įteikti kraujo donorystės akcijų metu.

Artimiausia kraujo donorystės akcija Rokiškyje vyks vasario 2 dieną, antradienį, nuo 10:00 iki 17:00 val., Rokiškio rajono savivaldybėje (Respublikos g. 94). Privaloma išankstinė kraujo donorų registracija telefonu: +37065543757

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video