Švietimo ministerija: pedagogų vakcinacija ir testavimas – nėra privalomi (3)

Publikuota: 2021-02-05 Kategorija: Sveikata
Švietimo ministerija: pedagogų vakcinacija ir testavimas – nėra privalomi
Rokiškio Sirena nuotr. / Švirkštas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija penktadienį patikslino, kad pedagogų vakcinacija ir profilaktinis testavimas – neprivalomi, bet padės greičiau atidaryti mokyklas.

„Pagal Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą profilaktinis testavimas nėra privalomas“, – rašoma pranešime.

Ketvirtadienį ministerija skelbė, kad skiepai pedagogams nėra privalomi, tačiau atsisakiusieji skiepytis privalės profilaktiškai testuotis. Nenorintys to daryti gali būti nušalinami nuo darbo.

„Ką pedagogai privalo daryti, jei nesivakcinuoja, privalo testuotis, ar neserga užkrečiama liga. Jei to nepadaro, atsiranda tam tikros prievolės darbdaviui, jei darbdavys turi duomenis, kad pedagogas nėra pasiskiepijęs ir nesitestuoja nuo užkrečiamų ligų, jam atsiranda prievolė nušalinti tokį asmenį ir nemokėti atlyginimo iki tol, kol nepateiks pažymos, kad neserga ir gali dirbti tokį darbą“, – tuomet sakė ministerijos kancleris Tomas Daukantas.

Pasak jo, tokią nušalinimo nuo darbo tvarką neva numato Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas ir ji galioja ne tik konkrečiai koronaviruso pandemijos, bet bet kokios užkrečiamos ligos atveju.

Vis dėlto, ministerija pabrėžia, kad nors vakcinacija yra svarbi ligos valdymo priemonė, siekiant grįžti prie įprasto ugdymo, ji „negali veikti viena, svarbūs ir kiti elementai, tokie kaip kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, patalpų vėdinimas, rankų higiena“.

„Viena iš svarbių priemonių yra ir profilaktinis testavimas, kuris gali reikšmingai prisidėti prie koronaviruso ligos plitimo valdymo“, – rašoma pranešime.

„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atsiprašo dėl neteisingai pateiktos informacijos ir dar kartą primena profilaktinio testavimo svarbą bei kviečia visą pedagogų bendruomenę aktyviai testuotis“, – teigiama jame.

Ministerija tikisi, kad šią savaitę jau prasidėjusi ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogų vakcinacija bus sėkminga ir jau per artimiausias savaites bus paskiepyta apie 30 tūkst. žmonių, dirbančių ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir specialiose mokyklose.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video