Juodupėnams džiugi žinia – jau šį rudenį nebeliks „Pentagono“ (4)

Publikuota: 2021-07-31 Kategorija: Aktualijos
Juodupėnams džiugi žinia – jau šį rudenį nebeliks „Pentagono“
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Juodupės „Pentagonas“ greit liks tik miestelio žmonių prisiminimuose.

Rajono tarybos posėdyje jos narys ir Juodupės bendruomenės pirmininkas Zenonas Viduolis paklausė rajono mero Ramūno Godeliausko, kada gi pagaliau bus nugriautas Juodupės fabriko buvęs bendrabutis, tapęs miestelio centro piktžaizde. Meras patikino: su „Pentagonu“ bus atsisveikinta jau šį rudenį.

Buvusį fabriko „Nemunas“ bendrabutį griauti žadama jau seniai. Pastatas išgarsėjo keliais dalykais. Tai – pastatas vaiduoklis, girtuoklių ir nuotykių ieškotojų priebėga. Nors seniūnija, savivaldybė visaip bando užkardyti drąsuolių patekimą į jį (pastatas aptvertas pastoliais ir stop juostomis), visgi norinčių rizikuoti gauti plyta į galvą atsiranda. Laikas nuo laiko pastebimi įsiveržimo pėdsakai: tai kokį langus dengiančios faneros lakštą išspirs, tai duris bandys plėšti, o prieš gerus metus niekadėjai netgi stotelės ženklą buvo pastato balkone pakabinę.

Prieš keletą metų pastatas išgarsėjo ir tuo, kad Juodupės jaunimas ištapė faneros lakštus ir jais pridengė išdaužytas stiklų kiaurymes. Kurį laiką pastatas atrodė gana gražiai, bet nuo laiko ir aplinkos sąlygų puošmenos išbluko, o dalis jų buvo tiesiog išlaužyta.

Prieš metus pastatas vėl atsidūrė spaudos taikinyje – viena nekilnojamojo turto agentūra butą šiame statinyje siūlė... už 2 tūkst. Eur. Nors daugelį metų visuose seniūno, rajono vadovų susitikimuose su bendruomene šio pastato griovimas buvo pristatomas kaip pats aktualiausias ir svarbiausias klausimas. Butas buvo vertingas tuo, kad pigiai įsigiję nekilnojamojo turto, trečiųjų šalių (Rusijos, Baltarusijos, Kazachstano ir kitų) piliečiai gali paprasčiau gauti Šengeno erdvės vizas. Menka paslaptis, kad tokių „savininkų“, kuriems iš šio pastato buvo reikalinga tik registracija jame, buvo ne vienas. Ir tai, pasak rajono vadovo, gerokai apsunkino pastato griovimo paruošiamuosius darbus. Na, bet jie jau baigti. Teismas pripažino turtą bešeimininkiu ir dabar galima jį ramiai nugriauti.

Tą meras ir pranešė rajono tarybos posėdyje. „Rokiškio Sirenai“ rajono vadovas sakė, kad jau prieš tris savaites pasirašyta sutartis su darbų rangovu. Jis per keturis mėnesius turės nugriauti bendrabutį ir sutvarkyti jo aplinką. Kiek šis malonumas kainuos rajono mokesčių mokėtojams? Pasak mero, planuota pastato griovimui skirti apie 60 tūkst. Eur, tačiau po konkurso paaiškėjo, kad tiek neprireiks – pavyko sutaupyti maždaug trečdalį numatytos sumos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video