Kaip tinkamai įrengti ir naudoti kondicionierių (0)

Publikuota: 2021-07-30 Kategorija: Aktualijos
Kaip tinkamai įrengti ir naudoti kondicionierių
Asociatyvi nuotr.

Termometro stulpeliui šoktelėjus virš 30 laipsnių, daugelis automobilyje, darbovietėje ar namuose esančių žmonių įjungia oro kondicionierių. Pasak ekspertų, tai yra gera priemonė, padedanti išvengti vasaros karščių. Tačiau jie įspėjo, kad netinkamas oro kondicionierių naudojimas gali kelti pavojų sveikatai, dėl to reikia pasirinkti tinkamus oro kondicionierius ir gerai juos įrengti.

Kaip taisyklingai naudotis kondicionieriumi

  • Jeigu kondicionierius blogai įrengtas darbo vietoje ir žmogus pasodintas po sklaidytuvu, kuris skirsto šaltą orą, dažnai kenčia sprandas – žiūrėk, rytoj žmogus jau galvos nepasuka, dėl to reikia kondicionierių rinktis atsakingai ir tiesiog naudotis juo teisingai, nes jei esate per arti oro srovės galima peršalti, o to niekas nenori. Jei viskas daroma su saiku ir atsakingai, niekuomet nekils problemų. Jeigu sėdime automobilyje ir nukreipiame srovę tiesiai  į veidą, po 10–15 min. išlipame sloguodami ir su skaudančia gerkle.
  • Mūsų kūno termoreguliacija priima temperatūros pokyčius o skirtumas tarp jų  turėtų būti 6 ° C, iki -8 ° C. Jei lauke yra apie 30 ° C, vidaus arba automobilio temperatūra turėtų būti apie 24 ° C. Priešingu atveju kūnui sunku prisitaikyti prie šio staigaus pokyčio. Be to, oro srauto greitis neturėtų būti per didelis. Todėl iš karto įlipę į automobilį negalite persijungti į oro kondicionavimo režimą.Svarbu jo nenupūsti ant veido.

Žinoma, oro kondicionierius yra labai geras žmonijos išradimas, jis padeda sumažinti šilumą. Tačiau reikia apgalvoti jo įrengimą. Tai ypač svarbu gyvenamuosiuose pastatuose. Centralizuoto oro kondicionierių montavimo tipas taip pat svarbus, dėl to nepamirškite atkreipti dėmesį ir į tai. Daugiabučiuose žmonės visą laiką klausia, ar bus didelis triukšmas. Tačiau triukšmo lygis priklauso nuo pasirinkto kondicionieriaus tipo ir kainos. Yra daug kondicionierių, kurie stovi po langais, šalia kaimynų, bet garsas yra iki 35 decibelų, todėl praktiškai už metro nieko nesigirdi.

Kaip namuose pritvirtinti kondicionierių

  • Jei norite pritvirtinti kondicionierių - įsigykite kronšteinus. Atraminis kampas arba kronšteinas (gembė) – tai vienu galu pritvirtinta laikančioji konstrukcija su numatytomis tvirtinimo vietomis ir papildomu tvirtinimu (įstrižine atrama). Tvirtinimo kronšteinai yra pasirenkami kondicionierių, įvairios paskirties vamzdžių, ortakių ir kt. elementų tvirtinimui prie vertikalių paviršių. Gembės tinka ten, kur tvirtinimo elementą galima pritvirtinti tik prie vienos plokštumos, pvz., namo išorinės sienos.
  • Siūlome įsigyti įvairių matmenų atraminius kampus, reikalingus jūsų projektams. Mūsų internetinėje parduotuvėje galite pasirinkti jums tinkamo ilgio gembę. Prekės aprašyme taip pat nurodyta, kokia yra maksimali leistina kronšteino apkrova. Pavyzdžiui, 95 kg apkrova galima 120 cm ilgio gembei, 270 kg – 25 cm. Tvirtinimo kronšteinai mūsų parduotuvėje yra nuo 25 cm iki 120 cm. Atraminis kampas puikiai tiks vidutinio svorio ir sunkių detalių montavimui. Atraminiai kampai yra naudojami įvairių vamzdžių, ortakių, ventiliacinių sistemų, kondicionierių tvirtinimui prie sienos. Šias ir kitas statyboms reikalingas prekes įsigykite internetu https://torx.lt/

Nedaugelis žmonių žino, kad oro kondicionieriaus vidinis darbaratis turi tris padėtis. Pavyzdžiui, jei kondicionierius yra už jūsų, galite pasirinkti pūtimą į kairę, į dešinę ir į viršų. Tai reiškia, kad oro srautas ateina iš kairės ir dešinės ir niekada nepūs į pakaušį. Paprastai to niekas nedaro, nors šias funkcijas atlieka beveik visi oro kondicionieriai. 

 

Užs. nr. 1407.

Dalintis naujiena

Sponsored Video