Nemokamas testų skaičius galimybių pasui nebus ribojamas (0)

Publikuota: 2021-05-06 Kategorija: Aktualijos
Nemokamas testų skaičius galimybių pasui nebus ribojamas
Rokiškio Sirena nuotr. / Mobilusis patikros punktas

Nemokamų testų skaičius, kurį galės pasidaryti galimybių pasą norintis gauti žmogus, nebus ribojamas, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Vyriausybė apsisprendė nenustatyti normavimo per asmenį, kiek tų testų būtų apmokama, nes tiesiog pats administravimas tokios priemonės, mūsų vertinimu, būtų gana brangus, palyginti su nauda, kurią mes galėtume sutaupyti“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė ministrė pirmininkė.

Pasak jos, taip nuspręsta, nes antigenų testai nėra brangūs, o mokėjimas už papildomą darbą savivaldybėse nėra tiesiogiai susijęs su atliekamų testų skaičiumi.

„Pačios veiklos, kurios susijusios su galimybių paso turėjimu, nėra tiek masinės, kad mes turėtume kalbėti apie labai didelius skaičius vienu metu“, – teigė Šimonytė.

Anot jos, ateityje, kai neigiami testai galbūt atvers galimybę dalyvauti dideliuose masiniuose renginiuose, testavimo išlaidas būtų galima dalytis su jų organizatoriais.

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui diegti galimybių pasą. Jis nuo gegužės 24-osios suteiks daugiau galimybių dalyvauti renginiuose ir šventėse imunitetą dėl skiepų, persirgus COVID-19 arba neigiamą testo rezultatą turintiesiems asmenims.

Atliktas neigiamas testas galimybių paso lengvatomis naudotis leis 24 valandas, neatmetama galimybė ateityje šį terminą ilginti.

Viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, barai, lošimo vietos ir lažybų punktai galės jį turintiesiems teikti paslaugas viduje. Naktiniai klubai veikti dar negalės.

Vyriausybė nustatė, kad tiek uždarose, tiek atvirose vietose būtų leidžiama rengti renginius, kuriuose dalyvautų iki 500 žiūrovų, turinčių galimybių pasus. Jie privalėtų užimti sėdimas vietas ir ne daugiau kaip 75 proc. jų. Šiuo metu leidžiami renginiai tik iki 150 žmonių, užimant ne daugiau trečdalio vietų.

Taip pat būtų galima rengti asmenines šventes su neribotu dalyvių skaičiumi, pasą turintieji galėtų grįžti į kontaktinį darbą.

Su galimybių pasu būtų leidžiama burtis viešose erdvėse po dešimt asmenų, kai kitais atvejais šis skaičius yra perpus mažesnis, tai galiotų ir asmeninėms šventėms.

Taip pat su galimybių pasu nebebūtų taikomas reikalavimas viename kambaryje, teikiant apgyvendinimo paslaugas, apgyvendinti tik tos pačios šeimos narius.

Taip pat numatyta leisti keliones pramoginiais laivais: jose galės dalyvauti ne daugiau dešimties žmonių arba neribojamas kiekis dalyvių, atitinkančių galimybių paso kriterijus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video