Rokiškio rajono savivaldybėje – 4 defibriliatoriai (0)

Publikuota: 2021-04-30 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio rajono savivaldybėje – 4 defibriliatoriai
Rokiškio rajono savivaldybės nuotr. / Rokiškio rajono savivaldybėje – 4 defibriliatoriai

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras bendradarbiaudamas su savivaldybės visuomenės sveikatos biurais įgyvendino projektą „Sveikatos išsaugojimo priemonių įgyvendinimas tikslinėse teritorijose“.
 
Pasak Rokiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro (VSB) vadovės Agnės Šapokaitės, šio projekto dėka net 4-iose vietose atsiras defibriliatoriai.
 
 
 
2019-2020 m. Rokiškio įstaigos darbuotojai ir gyventojai buvo apmokomi teikti pirmąją pagalbą staigios mirties ištiktam žmogui, esant ūmiems širdies ir kraujagyslių susirgimams bei traumoms, taip pat naudoti išorinį automatinį defibriliatorių ir stabdyti kraujavimą specialiomis priemonėmis, turniketais. Rokiškio rajono savivaldybėje sumontuoti 3 defibriliatoriai: Rokiškio rajono savivaldybėje, UAB „Rokiškio autobusų parke“, Sodros ir Užimtumo tarnyboje, Rokiškio skyriuje patalpose. Dar vienas įrenginys artimiausiu metu bus sumontuotas Rokiškio baseine.
 
„Naudojantis šiais prietaisais, kiekvienas gali išgelbėti gyvybę. Rajono gyventojams buvo organizuoti mokymai, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Džiaugiamės gyventojų aktyvumu, kuriems svarbu žinoti, kaip elgtis ir ką daryti ištikus nelaimei“, - teigė VSB vadovė Agnė Šapokaitė.
 
Tokie mokymai vyko net 35 šalies savivaldybėse, juos baigė 6000 Lietuvos gyventojų. Baigusieji mokymus savanoriai užsiregistravo specialioje programoje kurioje jie prijungti prie bendro tinklo ir per specialias mobiliąsias programėles gauna informaciją apie netoliese nutikusią nelaimę. Taigi jie pirmieji nuskubės į nelaimės vietą ir suteiks pirmąją pagalbą, o esant galimybei panaudos ir arčiausiai nelaimės vietos esantį defibriliatorių. Kiekvienas iš defibriliatorių yra sujungtas su greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotimi ir automatiškai perduoda iškvietimo signalą medikams. Efektyviai veikianti sistema leis pradėti žmogų gaivinti per minimalų galimą laikotarpį iki atvykstant profesionaliems medikams.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video