Rokiškio turguje prekeivių nestinga, o kur pirkėjai? (10)

Publikuota: 2021-03-01 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio turguje prekeivių nestinga, o kur pirkėjai?
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Šeštadienis. Aštunta valanda ryto, Pirkėjų nerasta.

Šeštadienį Rokiškio turguje vyravo ne itin linksmos nuotaikos: prekeivių buvo nedaug, o pirkėjų – dar mažiau.

Aštuntą ryto – nė gyvos dvasios
Turgaus pradžia vis vėlyvesnė. Jau seniai praėjo laikai, kai šeštą ar septintą ryto į turgų skubėdavo paršiukų pirkti. Jų jau daug metų niekas ten nebepardavinėja. Tačiau jei rudenį, iki karantino, aštuntą ryto jau buvo pats turgaus įkarštis, tai dabar – tik pradžia.
Anksčiau rokiškėnai šeštadienį vadindavo didžiąja kamikadzių diena: į turgų suvažiuodavo gausybė žmonių iš viso rajono, o sausakimšoje aikštelėje sunku būdavo rasti vietą automobiliui pastatyti, todėl dėl užstatytų mašinų nuolat kildavo ginčų. Dabar gi aštuntą ryto aikštelė tuščia.

Prekių pasirinkimas nemenkas
Prekiautojai pasistengė: prekių asortimentas platus. Nuo daržovių iki naudotų baldų. Drabužių prekeivių eilėse – daug tuščių vietų. O ir atvykusiųjų palapinėse vaizdas nelinksmas. Vis dar bandoma prisišaukti žiemą. Akivaizdu, kad vis labiau šylant orams, net su nuolaidomis bandoma išparduoti žiemines striukes ir šiltus batus. Tik va jų pirkti nėra kam. Tarp palapinių – nė gyvos dvasios. Nuobodžiaujantys prekiautojai neslepia: pirmą savaitę po karantino dar buvo šioks toks pagyvėjimas. O dabar dienos pajamos tesiekia ir... 13 Eur.
Kiek daugiau pirkėjų ten, kur prekiaujama įvairiomis detalėmis. Pora pirkėjų ruošiasi miško darbams: derėjo kirvakočius.

Pasiilgo šviežių daržovių
Kiek didesnis pirkėjų dėmesys – daržovių prekiautojams. Jų dėžėlėse dailiai sudėlioti vyšniniai pomidoriukai, svogūnų laiškai, krapai, ridikėliai, salotos. Būtent išsiilgti žalumynai ir traukia pirkėjų akį. „Esat jau antras pirkėjas“, – džiaugsmo neslepia daržovių pardavėjas. Jo kolega skuba iš automobilio traukti avietinių pomidorų dėžę. Ir neslepia: skanių, ne vandeningų ir ne plastmasinių, gauti labai sunku: dar ne sezonas. O ir skanių atvežti kelias dėžes rizikinga: negausūs pirkėjai gali ir neišpirkti.
Jei anksčiau tokiu metu jau visu įkarščiu vyko prekyba sėklomis, tai dabar jų turguje apskritai nėra. Nuolatinės turgaus prekiautojos močiutės siūlo džiovintų vaistažolių, megztų kojinių, medaus: akivaizdu, kad noras užsidirbti eurą kitą joms atsveria baimę susirgti.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video