Sensacija: dėl galimai netinkamo vakcinos transportavimo rajone stabdomas skiepijimas nuo covid-19 (27)

Publikuota: 2021-01-13 Kategorija: Aktualijos
Sensacija: dėl galimai netinkamo vakcinos transportavimo rajone stabdomas skiepijimas nuo covid-19
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajono savivaldybė

Rajono savivaldybė gavo įspėjimą, kad 660 dozių vakcinos nuo covid-19 gali būti netinkamos naudoti. Kol ši žinia pasiekė rajoną, galimai netinkama vakcina jau buvo paskiepyti 200 žmonių. Naujausiais duomenimis, vakcina visgi pripažinta tinkama naudoti ir skiepijimas ja bus tęsiamas.

Kiekviena vakcinos dozė reikalinga kaip oras. Jos trūksta, o didžiulė siunta gali būti pripažinta netinkama, galimai dėl įmonės, transportavusios šią vakciną į Panevėžio regioną, nekokybiškai suteiktos paslaugos. Be vakcinos liko ne tik Rokiškio rajonas...

Žinią apie problemas dėl vakcinos „Rokiškio Sirenai“ patvirtino rajono meras Ramūnas Godeliauskas. Jis pasakojo, kad rajono medikai jau paskiepyti. O 660 vakcinos dozių buvo skirta rizikos grupių asmenims skiepyti. Per 400 dozių buvo skirta Skemų socialinės paramos namams. Iki tol, kol kilo abejonių dėl vakcinos kokybių, jau buvo paskiepyta 200 žmonių. Kita dalis vakcinų siuntos turėjo būti skirta Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato senelių globos namams, kitoms socialinėms įstaigoms. 

Kaip sakė meras, aišku tik tiek, kad temperatūrinis režimas galimai buvo pažeistas vežant vakcinas į Panevėžio regioną. Taigi, į mūsų rajoną ji pateko jau galimai netinkama naudoti. Ar taip yra iš tikrųjų, bus skubiai tiriama. Mat, jei paaiškėtų, kad visgi ji tinkama naudoti, vakciną reikia sunaudoti per porą dienų. „Dabar neaišku, ką su ja daryti. Kaip bus rekomenduojama elgtis su jau paskiepytais žmonėmis“, – abejones išsakė meras. 

Tai, kad laikinai stabdomas skiepijimas vienos siuntos „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina, nes galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, pranešė ir Sveikatos apsaugos ministerija.

„Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) buvo informuota, kad sausio 12 dieną galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, pristatant dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakciną į koordinuojančius centrus: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas ir Respublikinę Panevėžio ligoninę“, – rašoma pranešime. SAM teigia skubiai informavusi koordinatorius, kad laikinai sustabdytų skiepijimą šios siuntos vakcina.

„Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) pavesta iki trečiadienio vakaro ištirti, ar gabenimo metu įvykęs temperatūrų svyravimas turėjo įtakos vakcinai. SAM duomenis perdavė „Pfizer“ atstovybei Lietuvoje, kad gamintojas pateiktų išvadą, ar nustatyti svyravimai neturėjo įtakos vakcinos kokybei“, – informuoja ministerija.

Minimoje siuntoje buvo 4680 vakcinos nuo COVID-19 ligos dozių: po 2340 vakcinos dozių Kauno ir Panevėžio regionams.

Preliminariu „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje vertinimu, temperatūros nuokrypis transportavimo metu buvo leistinose ribose ir poveikio vakcinoms neturėjo.

SAM trečiadienio popietę gavo oficialų patvirtinimą iš „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje, kad vakcinas galima naudoti. „Vadovaujantis gamintojo pateiktais stabilumo tyrimų duomenimis, buvo nustatyta, kad minėtas transportavimo sąlygų temperatūrinis nuokrypis yra leistinose ribose. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video