5 svarbios prekės, kurių reikia kiekvienam šuns šeimininkui (0)

Publikuota: 2021-08-02 Kategorija: Gyvenimas
5 svarbios prekės, kurių reikia kiekvienam šuns šeimininkui
Rokiškio Sirena nuotr. / Šuo

Būti šuns šeimininku – džiaugsmas, rūpestis, atsakomybė ir neviltis – viskas viename. Nepaisant to, kokios veislės, kokio amžiaus ir kokio dydžio šunį prižiūrėsite, kiekvienam šeimininkui reikia tam tikrų priemonių, kurios padės su priežiūra arba kitomis gyvenimo su keturkoju augintiniu, sritimis. Taigi, pasižiūrėkime, kurios penkios prekės šunims yra reikalingos ar net būtinos kiekvienam šeimininkui. 

Tinkamas pavadėlis

Nors kai kurie šeimininkai savo šunis ištreniruoja taip, kad jie geba eiti greta, tačiau pavadėlio vis tiek reikia. Netikėtų aplinkybių apsuptyje reikia turėti kontrolę savo rankose, kad patrauktumėte savąjį keturkojį nuo kito gyvūno, su kuriuo prasideda agresyvesnis konfliktas arba saugiai pereiti per pėsčiųjų perėją. 

Kaip išsirinkti tinkamą pavadėlį? Visų pirma, reikėtų atsižvelgti į savo šuns svorį bei fizinį aktyvumą. Skirtingos virvelės (juostelės) turi skirtingą įtempimo jėgą, todėl, jeigu pasirinksite per silpną pavadėlį savo šuniui, jis jį gana greitai nutrauks. Tokiu atveju jau geriau rinktis gerokai per tvirtą pavadį, kad tokių problemų nekiltų. Atsižvelkite ir į įtraukimo mechanizmą, kad pavadėlio ilgį būtų lengva kontroliuoti patiems ir nereikėtų pernelyg daug vargti. Įdomus sprendimas – išmanieji pavadėliai, kurie įrašo duomenis apie pasivaikščiojimus.

Maišeliai išmatoms

Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuo turi rūpintis šuns šeimininkai – higiena bei šuns pridarytos netvarkos pašalinimas. Kuomet vedžiojate šunį, jis tuštinasi ten, kur jam(-ai) patinka ir yra patogu, todėl tas išmatas visuomet reikia surinkti. Į kiekvieną pavedžiojimą ar kelionę reikia pasiimti pakankamai maišelių. Šuns išmatų maišeliai gali būti pakeičiami ir įprastais celofaniniais maišeliais, tačiau būtent šunims skirti variantai būna nepermatomi ir šiek tiek lengviau atsiplešia vienas nuo kito bei gali būti įdėti į specialų įdėklą prie pavadėlio, skirtą būtent maišeliams. 

Nagų galąstuvas 

Daug kas renkasi pirkti nagų žirklutes arba žnyples. Šie įrenginiai yra ganėtinai veiksmingi, tačiau nelabai saugūs, lyginant su galąstuvais. Kuomet kerpate arba nugnybate nagus, kyla didelė rizika nugnybti per daug ir dėl to labai užgauti keturkojį. Negana to, nukirptus bei nugnybtus nagus dar reikia pagaląsti, kad jie nebūtų pernelyg buki arba aštrūs. 

Galąstuvas leidžia tolygiai ir švelniai patrumpinti ant letenėlių augančius nagus, be rizikos užgauti savo keturkojį arba jį kitaip nuskriausti. Galąstuvai taip pat veikia gana greitai ir nereikės trukti taip ilgai, kaip galėtumėte pagalvoti. Tiesa, šunį reikia pripratinti prie galąstuvo skleidžiamo garso, bet tai irgi nebėra didelė problema, kadangi modernūs galąstuvai veikia ganėtinai tyliai ir neskleidžia triukšmingų vibracijų.

Termometras

Termometras reikalingas tuo atveju, jeigu jūsų šuo serga, prastai jaučiasi arba ima keistai elgtis. Nepamirškite, kad šunų kūnas yra labai jautrus, net ir nedideliems temperatūros svyravimams, tad būtina stebėti temperatūrą, kad pamatytumėte pokyčius, kurie vyksta.

Termometrai gali būti kelių rūšių. Pigiausi yra statomi į išangę, tačiau toks matavimo metodas reikalauja daugiausiai laiko ir, pripažinkime, nėra malonus nei šeimininkams, nei patiems keturkojams. Geriausi yra elektroniniai, IR spindulių termometrai, kurie, nors ir kainuoja daugiau, tačiau tikslią temperatūrą, su minimalia paklaida nustato kone akimirksniu. 

Antkaklis su sekikliu

Ši priemonė galbūt nėra tiek svarbi šeimininkams, kurie augina nedidelius butams tinkančius šunis ir daugiau praverčia itin aktyvių keturkojų šeimininkams. Per metus, tiek Lietuvoje, tiek užsienyje dingsta daugybė gyvūnėlių, iš kurių daugumą sudaro šunys. Su kai kuriomis veislėmis yra tokia problema, kad jie labai lengvai sudominami ir išblaškomi, todėl aktyvesni šunys gali leistis paskui kitą gyvūnėlį, paukštį ar kitą objektą bei nubėgti taip toli, kad neberas kelio atgal. Tai taip pat nutinka parkuose ar kitose vietose, kur šunys minutei ar dviem gali būti palikti vieni, tačiau vėlgi, nubėga taip toli, kad vėliau juos surasti įmanoma tik pasitelkus siųstuvus su palydoviniu ryšiu.

Apibendrinimas

Šunims pirmiausiai reikia dėmesio. Tačiau dėmesys visko nesuteiks, nes kai kada dėmesys gali būti labai sutelktas, bet šuns instinktai arba gyvūniškas elgesys ims viršų. Kad nuo to apsisaugotumėte patys bei, kad šuo visuomet būtų saugus, ramesnis bei jūs patys geriau jaustumėtės, reikia įsigyti naudingas prekes gyvūnams. Na, o viską, ko tik reikia, patogiai galite įsigyti ir internetu – „Varlėje“.

 

Užs. nr. 1409.

Dalintis naujiena

Sponsored Video