Karantino metu vaikams namuose dažniausiai nesaugu dėl girtaujančių tėvų (0)

Publikuota: 2020-04-23 Kategorija: Gyvenimas
Karantino metu vaikams namuose dažniausiai nesaugu dėl girtaujančių tėvų
Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus nuotr. / Karantino metu vaikams namuose dažniausiai nesaugu dėl girtaujančių tėvų

Karantino laikotarpis tampa rimtu išbandymu kai kurioms šeimoms. Panevėžio apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriuje (VTAS), minėtu laikotarpiu, jau registruota daugiau kaip 120 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus. „Susitelkimo, atsakomybės ir tarpusavio supratimo reikalaujantis laikmetis, deja, nėra paprastas. Vaiko teisių gynėjams darbo netrūksta, o dažniausia problema, dėl kurios vaikams nesaugu net savuose namuose – suaugusiųjų besaikis alkoholinių gėrimų vartojimas“, – apie karantino metu kylančius sunkumus šeimoms, sako Panevėžio apskrities VTAS, kuris apima padalinius Rokiškio, Kupiškio, Biržų, Pasvalio, Panevėžio rajonuose ir Panevėžio mieste, vedėja Žaneta Ginaitė. 

Karantino laikotarpiu 76 Panevėžio apskrities vaikams vaiko teisių gynėjai turėjo užtikrinti saugią aplinką, t.y. vaikai buvo paimti iš nesaugios aplinkos iki vaiko situacijos vertinimo. „Mums svarbiausia vaikas, jo saugumas ir emocinė sveikata, todėl labai džiaugiamės, kad kritiniu momentu neabejingi lieka artimieji. Didžioji dauguma vaikų buvo saugiai apgyvendinti pas senelius, artimus giminaičius ar emociniais ryšiais susijusius asmenis“, – apžvelgdama karantino laikotarpį, kalba Panevėžio apskrities VTAS vedėja Žaneta Ginaitė.

Vaiko teisių gynėjai karantino metu fiksuoja liūdną tendenciją – vis dažniau tenka vykti į šeimas, kurios lyg šiol tarnybai nebuvo žinomos ir neturėjusios reikalų su socialiniais darbuotojais ar atvejo vadybininkais. Nebeliko ir takoskyros tarp savaitgalio ir darbo dienų, vienodai daug pranešimų registruojama visomis savaitės dienomis.

Vaiko teisių apsaugos specialistai ir per karantiną reaguoja į visus pranešimus dėl bet kokio galimo smurto prieš vaiką, ar kai tėvai, arba vienintelis iš tėvų, negali užtikrinti vaikui saugumo. „Tėvų sąmoningumas ir atsakomybė jausmas šiuo laikotarpiu ypatingai svarbūs. Namuose būtina užtikrinti ne tik vaiko saugumą, galimybę mokytis ir ugdytis, bet ir pasirūpinti prasmingu laisvalaikiu“, –  sako Ž. Ginaitė.

Vaiko teisių gynėjai tikisi didesnio visuomenės sąmoningumo užtikrinant geriausius  vaikų interesus. Asmenys, turintys įtarimų dėl savo artimųjų galimo piktnaudžiavimo alkoholiu, raginami kartkartėmis pasidomėti, kaip pastariesiems sekasi prižiūrėti vaikus ar jiems nereikalinga pagalba. Susitelkimas ir tarpusavio parama gali padėti palengvinti šį karantino laikotarpį ir užkirsti kelią vaiko teisių pažeidimams.

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos

prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video