Lietuva pirmauja Europoje pagal vaikų ir paauglių patyčias (2)

Publikuota: 2020-05-20 Kategorija: Gyvenimas
Lietuva pirmauja Europoje pagal vaikų ir paauglių patyčias
Rokiškio Sirena nuotr. / Lietuva pirmauja Europoje pagal vaikų ir paauglių patyčias

Lietuva pagal vaikų ir paauglių patyčias pirmauja tarp Europos ir kai kurių kitų valstybių, rodo naujausias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tyrimas.

Pasak tyrimo, Lietuvoje 2018-aisiais patyčias mokykloje patyrė beveik trečdalis 11-13 metų paauglių, o iš kitų tyčiojasi kas ketvirtas berniukas bei maždaug kas septinta mergaitė.

Didžiausias patyčių lygis yra tarp trylikamečių: čia patyčias patiriantys nurodė 32 proc. berniukų ir 31 proc. mergaičių, vienuolikmečių grupėje šie rodikliai atitinkamai siekia 29 ir 26 proc., penkiolikmečių –  26 ir 21 procentus.

Tuo metu pagal tyčiojimosi iš kitų rodiklį Lietuva taip pat pirmauja – šalį tik vienuolikamečių amžiaus grupėje aplenkė Moldova. Lietuvoje trylikamečių grupėje dalyvavę patyčiose nurodė 24 proc. berniukų ir 17 proc. mergaičių, penkiolikmečių grupėje šie rodikliai atitinkamai siekė 30 ir 15 proc., tarp vienuolikmečių – 20 proc. ir 11 procentų.

Kas ketverius metus PSO inicijuojamas tyrimas atliktas 45-iose valstybėse, moksleivių buvo klausiama, ar jie patyrė patyčias ir ar patys dalyvavo jose per pastaruosius keletą mėnesių.

Lyginant su 2014-ųjų duomenimis, ryškiausiai sumažėjo pačias patyrusių berniukų: vienuolikmečių kategorijoje rodiklis sumažėjo nuo 35 iki 29 proc., trylikmečių – nuo 31 iki 24 procentų, penkiolikmečių – nuo 29 iki 26 procentų.

Sąrašo viršuje, įvertinus visas amžiaus grupes – taip pat Latvija, Moldova, Ukraina, Bulgarija, Estija, Rusija, Anglija.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video