Skemų kaimo gyventojų sodyboje - netikėtas svečias (4)

Publikuota: 2020-05-11 Kategorija: Gyvenimas
Skemų kaimo gyventojų sodyboje - netikėtas svečias
M. Patašiaus nuotr. / Lūšis

Pasiligoję laukiniai žvėrys neretai prieglobsčio ieško žmonių sodybose. Neseniai tokio nelaukto svečio – lūšies jauniklio – sulaukė viena šeima Rokiškio rajone.

Į Raudonąją knygą įrašyta lūšis, atklydusi į Binkių šeimos vienkiemį, nugaišo dėl ligos. Tokios specialistų išvados sulaukė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Rokiškio skyrius.

Pasak šios tarnybos vedėjo Laimučio Ragaišio, lūšies jauniklis buvęs ligotas. „Plaučių uždegimu sirgęs žvėris buvo labai išsekęs. Be to, jis buvo apniktas parazitų“, – sakė veterinaras.

J.Binkio nuotr./ Į vienos šeimos Rokiškio rajone namus atkldęs lūšies jauniklis.

Leisgyvis jaunas žvėris buvo aptiktas Skemų apylinkėse (Rokiškio r.), vienkiemyje gyvenančių Binkių sodyboje.

Rasa Binkienė sakė, kad ketvirtą vakarą kieme smarkiai lojo šunys. Apie pusę pirmos nakties vėl išgirdusi šunų lojimą moteris nutarė pažiūrėti, kas ten vyksta.

Skalydamas šuo nubėgo už ūkinio pastato ir pasuko tuščios vištidės link. Pradariusi duris moteris išvydo prie sienos kampe prisispaudusį lūšiuką. Apie retą žvėrį ji pranešė Bendrajam pagalbos centrui.

Moteris tikėjosi, kad per naktį lūšis išeis, tačiau rytą nuėjusi į vištidę ji rado žvėrį. Jauniklis buvo susirangęs kitoje vietoje ir buvo matyti, kad nesijaučia gerai. Gyvūnas buvo smarkiai sulysęs.

Paimti lūšį ketino Kaune įsikūrusio gyvūnų globos skyriaus atstovai, bet nespėjo. Po kurio laiko lūšiukas nugaišo.

Dar tą patį vakarą išgirdusi kieme keistą kniaukimą moteris suprato, kad aplink vienkiemį sukinėjasi gentainės pasigedusios kitos lūšys. „Toks keistas cypimas girdėjosi dar kelias naktis. Tamsoje žvėrių nebuvo matyti, bet buvo aišku, kad jie bando prisišaukti pradingėlį“, – sakė moteris.

Ji prisiminė, kad dar prieš aptinkant lūšiuką vištidėje sūnus vieną naktį matė tamsoje spingsinčias trijų žvėrių akis. Tuomet jis pamanė, kad aplink sukinėjasi lapės, todėl joms nubaidyti kieme buvo paleistas palaidas šuo. Kaip dabar aiškėja, palei vienkiemį greičiausiai slankiojo lūšis su dviem jaunikliais.

R.Binkienė žinojo, kad už kelių kilometrų esančiame Saulių miške yra lūšių. Maždaug prieš 30 metų miškininkai buvo pastatę apie lūšis perspėjantį ženklą.

L.Ragaišio teigimu, dažnai prieglobsčio prie žmonių ieško ligotos lapės ir mangutai. „Nušašęs žvėris nuplinka, todėl jiems trūksta šilumos ir užuovėjos.

Glausdamiesi prie žmonių plėšrūnai bando išlikti“, – sakė jis. Be to, žvėris vilioja žmonių auginamos vištos, kiti sparnuočiai.


 

Darius Krasauskas, lrytas.lt inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video