A. Bilotaitė: fizinis barjeras karščiausiose pasienio vietose – dar šią savaitę (1)

Publikuota: 2021-07-08 Kategorija: Politika
A. Bilotaitė: fizinis barjeras karščiausiose pasienio vietose – dar šią savaitę
Rokiškio Sirena nuotr. / Tvora

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad fizinis barjeras karščiausiose Lietuvos pasienio su Baltarusija vietose bus pradėtas tiesti jau šią savaitę.

Ministrė taip pat užsimena apie du naujus angarus migrantams apgyvendinti, juos statyti padeda kariškiai.

„Su Krašto apsaugos ministerija sutarėme dėl bendradarbiavimo suvaldant neteisėtos migracijos srautus pasienyje su Baltarusija. Ketiname pasitelkti kariuomenę, kuri teiks pagalbą pasienyje. Artimiausiu metu prie Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų kariai turėtų prisijungti pasienio užkardose, o šią savaitę  karščiausiuose pasienio ruožuose prisidės prie fizinio barjero tiesimo“, – savo feisbuko paskyroje trečiadienį informavo A. Bilotaitė.

Ji taip pat teigia, kad kariai padės įrengti du angarus, skirtus apgyvendinti neteisėtai sieną kirtusius migrantus. 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis BNS patvirtino, kad vienas angaras Druskininkų užkardoje jau baigtas statyti ir pabėgėlius priims nuo ketvirtadienio, kitas artimiausiomis dienomis turėtų atsirasti Kabelių užkardoje. Kiekviename angarų bus galima apgyvendinti apie 70 migrantų.

A. Bilotaitė pirmadienį tvirtino, kad dar šią savaitę turėtų atsirasti palapinių miestelis migrantams, vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius teigė, kad jame bus apie tūkstantį vietų. Taip pat šiuo metu dairomasi vietos dar vienai migrantų stovyklai – modulinių namelių statybai, tačiau nei ministerija, nei VSAT kol kas planų nedetalizuoja. 

Premjerė Ingrida Šimonytė anksčiau trečiadienį patvirtino, kad VSAT pareigūnams siekiant suvaldyti  situaciją pasienyje padės kariškiai, o būsimas fizinis barjeras, anot jos, bus „tam tikras atgrasymo veiksmas nelegalių migracijos srautų organizatoriams“.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su keliolika kartų išaugusiais nelegalių migrantų srautais Baltarusijos pasienyje, šiemet jau sulaikyta per 1,4 tūkst. užsieniečių, daugiausiai – iš Artimųjų Rytų, Afrikos valstybių. Lietuvos pareigūnai teigia, kad tai – organizuota Baltarusijos režimo hibridinė ataka prieš Lietuvą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video