Bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų atrankoje – 13 pirmųjų kregždžių! (8)

Publikuota: 2021-06-11 Kategorija: Politika
Bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų atrankoje – 13 pirmųjų kregždžių!
Rajono savivaldybės nuotr. /

Dalyvaujamasis biudžetas šiemet sulaukė nemažo susidomėjimo – gauta 13 projektinių idėjų paraiškų, iš kurių 11 atitiko reikalavimus ir yra teikiamos gyventojų verdiktui - kuri paraiška, gyventojų nuomone, bus verčiausia įgyvendinti. „Tai - tarsi demokratijos įrankis, skatinant gyventojus įsitraukti į savivaldoje vykstančius procesus patiems priimant sprendimus. Mums beliks padėti tai įgyvendinti – išgirsti ir įsiklausyti į gyventojų nuomonę. Kodėl tai negali būti puikiu abipusio pasitikėjimo pavyzdžiu?, - retoriškai klausė rajono meras Ramūnas Godeliauskas. „Tikiu, kad ateityje dalyvaujamojo biudžeto suma didės, tuo pačiu ir daugės projektinių idėjų, jos bus inovatyvios ir, labai tikimės, vienintelės tokios net ir visoje Lietuvoje!, - optimizmo neslėpė meras ir pridūrė, kad šiemet tik 15 savivaldybių iš 60-ies suteikia tokią galimybę rajono gyventojams patiems spręsti, ko jiems trūksta, kad gyvenamoji aplinka virstų geresne, patrauklesne visiems rajono gyventojams. „Rokiškėnai ne kartą įrodė savo aktyvumą, todėl ir šį kartą kviečiame nebūti abejingais, išsirinkti labiausiai patikusią projektinę idėją ir nepamiršti balsuoti – kiekvienas balsas gali būti lemtingas“, - balsuoti skatina rajono meras.

Balsavimas bus skelbiamas Rokiškio rajono savivaldybės svetainėje www.rokiskis.lt. „Norime akcentuoti, kad vienas gyventojas turi teisę balsuoti ne daugiau kaip už 1 projektą. Balsavus kelis kartus elektroniniu būdu, galioja paskutinis balsavimas. Jūsų patogumui – nuskanavę QR kodą galėsite patekti tiesiai į savivaldybės puslapį, kuriame bus pateikta išsamesnė informacija apie projektus bei balsavimo forma. Balsavimas vyks birželio 13-22 dienomis“, - balsavimo ypatumus priminė Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Justina Daščioraitė.
Projektų idėjos, kurioms kviečiame skirti savo balsus (detalesnius projektų aprašymus rasite www.rokiskis.lt svetainėje):

 

1. „Rokiš`kids paplūdimio žaidimų aikštelė“
Projekto idėja – įrengti žaidimų aikštelę mažesniems vaikams, kad šeimai atvykus poilsiauti, turėtų veiklos visų amžiaus grupių gyventojai. Atnaujinta viešoji erdvė prie Rokiškio ežero, įrengus kompleksinę modernią saugią žaidimų erdvę, pagerins šios vietos patrauklumą, Rokiškio vaikų laisvalaikio praleidimo sąlygas.
Įrengta vaikų žaidimų aikštelė prie Rokiškio ežero didintų miesto patrauklumą gyventojams ir svečiams. Tai būtų erdvi, funkcionali, saugi, kokybiškai įrengta vaikų žaidimų vieta. Populiarioje bei strateginėje Rokiškio vietoje įgyvendinus idėją, būtų sumažintas trūkumas viešųjų erdvių, pritaikytų veikloms lauke (gryname ore), ugdančių vaikų fizinį aktyvumą bei plėtojančių socializaciją (bendravimo įgūdžių).
Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: prie Rokiškio ežero.
Projekto vertė: 18 890 Eur.

2. „Vaikų ir jaunimo laisvalaikio zona Kavoliškyje“
Projekto tikslas – vaikų ir jaunimo užimtumas, aktyvaus laiko praleidimo, talentų atsiskleidimo, saviraiškos ir socializacijos su kitais vaikais vietos atsiradimas Kavoliškio kaime. Šiuo metu Kavoliškyje gyvena ir kuriasi daug jaunų šeimų, planuojančių auginti ir jau auginančių įvairaus amžiaus vaikus, tačiau čia nėra konkrečios vietos jokio amžiaus vaikams reikštis, žaisti, užsiimti mėgstama veikla gryname ore. Norima, kad Kavoliškyje atsirastų nauja, saugi traukos zona įvairaus amžiaus vaikams žaisti. Tikslinė projekto grupė – 2-18 m. vaikai ir jaunimas.
Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: asfaltuota krepšinio aikštelė Melioratorių g. Kavoliškio km., Rokiškio r.
Projekto vertė: 20 000 Eur.

3. „Rokiškio muzikos skveras“
Projekto idėja – stacionarių lauko muzikos instrumentų įrengimas erdvioje žiedo formos teritorijoje, kurią supa erdvus pėsčiųjų takas. Suoliukai šalia takelio sudarys sąlygas sėdėti ir klausyti ar, pavyzdžiui, tėvams prižiūrėti vaikus. Priėjimas prie šio žiedo būtų ypač patogus judėjimo negalią turintiems asmenims; jiems patogu būtų judėti ratu. Lauko muzikos instrumentų aikštelėje siūlome įrengti skirtingų tonacijų perkusijų šeimos instrumentus: varpus ir varpelius, būgnus ir būgnelius, marimbas ir ksilofonus ir kt. Kuriant aikštelės žaismingumą ir patrauklumą ateityje siūlome įrengti „skambančių plytelių“ takelį. „Skambančios plytelės“ yra spalvotos, pasislėpę žemėje ir įsijungia, kai tik užlipama ant jų. Siūlome įrengti 6 skirtingus muzikos tonus: C, D, E, F, G ir A. Toks takelis būtų ypač patrauklus patiems mažiausiems. „Skambančios plytelės“ montuojamos į gruntą. Šalia perkusijos ir „skambančių plytelių“ ateityje galima įrengti – lauko pianiną, kuris montuojamas į grindinį ir savo konstrukcija yra tinkamas groti ne tik kojomis, bet ir, pavyzdžiui, neįgaliojo vėžimėliu.
Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Kauno g. ir Pievų gatvės sankirtoje esanti vieša erdvė, sutvarkyta pagal projektą „Rokiškio miesto teritorijų kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas“
Projekto vertė: 19 998, 88 Eur.

4. „Obelinės“ teritorijos tvarkymas Obelių bendruomenės poilsio ir švenčių reikmėms“
Projekto tikslas – sutvarkyti ir pritaikyti savivaldybės teritoriją vietos bendruomenės ir pavienių seniūnijos gyventojų rekreacijos tikslams ir kultūrinei, reprezentacinei veiklai. Reikalinga papildoma rekreacinė erdvė ir saugi teritorija švenčių dalyviams: šeimoms su mažamečiais vaikais, bendruomenei ir pavieniams visos Obelių seniūnijos gyventojams bei turistams.
Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: J. Zaukos g. 9A. Obelių m., Rokiškio r.
Projekto vertė: 20 000 Eur.

5. „Žmogaus lizdas“
Projekto tikslas – įamžinti Antano Strazdo (1760 – 1833 m.) poezijos pradininko Lietuvoje atminimą, kuris pasitarnautų rengiant įvairius bendruomenės susibūrimus, renginius, taptų turistiniu objektu lankantiems šį kraštą – patraukliu šiuolaikinio meno kūriniu. Plačiau apie objektą: tai erdvinis kūnas, 4-4,5 m. aukščio. Praėjimas žmogui sukuria įėjimo į lizdą iliuziją. Gamybai naudojamas vienas pagrindinis strypas, ant kurio veriamos geometrinės figūros (kontrastas su gamta ir kartu harmonija su iš vaikystės kiekvienam atpažįstamomis figūromis). Sienos iš spalvotų skaidrių plastiko plokščių. Ant plokštumos, esančios į gatvės pusę, montuojamos bėgančios teksto eilutės su Antano Strazdo tekstais. Numatytas objekto apšvietimas, kuris arba apšviečia kūrinį, arba kūrinys skleidžia šviesą į kitą objektą (renginių metu). Objektas – originalus. Jokio panašaus kūrinio nerasi visame rajone, regione ar Lietuvoje.
Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Kriaunos
Projekto vertė: 18 000 Eur.

6. „Kryžiaus aplinkos tvarkymas“
Projekto tikslas – atnaujinti medinio kryžiaus būklę pašalinant jį dengiantį, nebeatliekantį apsaugos funkcijų, dažų sluoksnį ir padengiant atsparia atmosferos poveikiui medienai skirta impregnuojančia medžiaga. Pastebėta, kad kryžius nėra itin stabilus, todėl reikalingas sutvirtinimas. Kryžiaus teritorija yra gyvenvietės centre, judriausioje vietoje. Ši teritorija apsodinta tujomis, kurios užaugusios iki 3 metrų. Nekarpoma tujų gyvatvorė užstoja kryžių, todėl reikia apkarpyti tujų gyvatvorę ir dalį jos pašalinti. Taip pat reiktų įrengti trinkelių taką bei gėlyną, kuris suteiktų grožio ir jaukumo kryžiaus aplinkai.
Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Soties g., Panemunėlio geležinkelio stoties gyvenvietė.
Projekto vertė: 885 Eur.

7. „Lauko muzikos erdvė“
Projekto tikslas – sukurti patrauklią erdvę, kurioje galima būtų ne vien tik būti, bet ir kūrybiškai praleisti laiką dėka projekto metu įrengtų priemonių. Lauko muzikos erdvė – tai kūrybinių galimybių erdvė, kuri padės gyvinti ir gerinti socialinę gyvenamąją aplinką. Projektu siekiama sukurti erdvę, kurioje būtų galima susipažinti su muzikos instrumentais ir susidraugauti su ritmu, melodija, linksmai ir kūrybiškai praleisti laiką. Lauko muzikos erdvė galėtų tapti traukos vieta kūrybinei veiklai plėtoti.
Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Liongino Šepkos parkas Rokiškyje.
Projekto vertė: 12 600 Eur.

8. „Vilties parko įkūrimas“
Parkas tarp Rokiškio rajono ligoninės ir poliklinikos daug metų neįveiklintas, neturintis jokio estetinio vaizdo ir praktinės reikšmės. Kadangi šis parkas yra prie gydymo įstaigų, jį geriausia būtų pritaikyti pacientų sveikatinimui – gera psichinė sveikata, gėrėjimasis gamta padeda atgauti net ir fizines jėgas. Onkologinių ligonių asociacijos „Vilties žybsnis“ nariai 2020 m. čia jau yra pasodinę 20 sakurų ir puoselėja idėją šį parką plėsti. Projekto tikslas – išplėsti parką pasodinus iki 100 ar daugiau sakurų sodinukų ir jį komponuoti su rojaus obelų parku (100 ar daugiau). Be to, šiame parke žydintys medžiai puikiai matysis pro Rokiškio ligoninės langus ir džiugins sergančius pacientus.
Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Parkas, esantis tarp Rokiškio rajono ligoninės ir Rokiškio poliklinikos.
Projekto vertė: 17 300 Eur.

9. „Laukiamasis“
Projekto tikslas – Obelių parkelio įveiklinimas, sudarant dar vieną rekreacinę zoną vietos gyventojams ir miesto svečiams. Todėl sutvarkius erdvę, žmonės turėtų savotišką „laukiamąjį“, kur galėtų prisėsti pailsėti, palaukti, paskaityti įrengtoje lauko bibliotekoje įdomų žurnalą ar net knygą, kurias padovanos patys gyventojai. Atvykusiems iš kito rajono būtų galimybė sužinoti apie Obelių seniūnijos teritoriją, nes šią informaciją galima būtų rasti informaciniame stende. Norima viduryje parkelio teritorijos suformuoti obuolio formos gėlyną ir aplink jį pastatyti suoliukus.
Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Obeliai, Rokiškio r.
Projekto vertė: 6 029 Eur.

10. „Skambantis takas“
Projekto tikslas – kuriamoje kultūriškai ir estetiškai patrauklioje miestelio erdvėje –Atminties skvere, įkurti viešą muzikinę erdvę.
Paisant skvero koncepcijos, kuris bus ne tik statiškas memorialas, ketinama padėti užpildyti gyventojų laisvalaikį, gerinti fizinį aktyvumą, užtikrinti gyventojų aktyvesnį įsitraukimą į socialinį gyvenimą, skatinti bendruomeniškumą, mažinti psichologinę įtampą. Lauko muzikos instrumentai ugdo kūrybiškumą, išradingumą, skatina aktyvų buvimą lauke. Tai puiki terapinė priemonė. Ypač tai reikalinga vaikams ir paaugliams po karantininio laikotarpio išryškėjus tokioms problemoms kaip viršsvoris, judėjimo stoka, bendravimo įgūdžių stoka, noras saviizoliuotis nuo aplinkos bei bendraamžių.
Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Juodupės miestelis, prie Tekstilininkų – P. Cvirkos – Palangos gatvių sankirtos, prie Tekstilininkų g. 17 namo.
Projekto vertė: 18 679,80 Eur.

11. „Perki? Parduodu... Už dyką duodu!”
Projekto idėja – atnaujinti Obelių turgaus paviljonus (kioskelius), suteikiant jiems šiuolaikinį dizainą kad jie būtų patrauklūs ne tik prekeiviams ir lankytojams, bet ir turėtų meninės saviraiškos elementų. Jaunimas turėtų galimybę įsiamžinti paliekant žinutę ar grafiti piešinį ant vienos iš turgaus sienų. Renginių metu menininkai galėtų eksponuoti savo kūrybą – tuo pačiu ir parduoti savo darbus. Patį turgaus pasažą įrėmintų arkos iš abiejų pusių, kurios sutvirtintų abi sienas ir atliktų vartų vaidmenį. Ar vienos iš jų lauko pusės būtų turgavietės pavadinimas „Perki? Parduodu… Už dyka duodu!”. Ant kitos, iš lauko pusės, paprastas obelietiškas „ataik“. Vidinio turgaus kiemo prekybinės vietos būtų sužymėtos stilizuotais piešiniais, užrašais su parduodamos produkcijos pavadinimais.
Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Obelių turgavietė, Rokiškio r.
Projekto vertė: 8280 Eur.
Užs. 1365

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video