Du Seimo komitetai – už dviejų mėnesių poprastovines subsidijas (0)

Publikuota: 2021-05-21 Kategorija: Politika
Du Seimo komitetai – už dviejų mėnesių poprastovines subsidijas
Rokiškio Sirena nuotr. / Pinigai

Seimo Biudžeto ir finansų bei Socialinių reikalų ir darbo komitetai  pritarė siūlymui nuo liepos atnaujinti poprastovinių subsidijų mokėjimą. 

Komitetai bendru sutarimu penktadienį pritarė tokioms Užimtumo įstatymo pataisoms, dėl kurių valdantieji su opozicija jau yra sutarusios.     

Jeigu Seimas pataisoms pritars, poprastovinės subsidijos bus mokamos mėnesiu ilgiau nei siūlė Vyriausybė, o subsidijos per prastovas – mėnesiu trumpiau.  

BFK pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas sako, kad tokia tvarka leistų taupyti biudžeto pinigus. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas sako, kad toks siūlymas yra kompromisinis. 

„Siūlymai yra geri ir kompromisiniai“, – komiteto posėdyje sakė ministerijos Socialinio draudimo skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinauskas.  

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė siūlė poprastovines subsidijas mokėti tris mėnesius. 

„Mūsų visų tikslas sugrąžinti žmones į darbą“, – Socialinių reikalų ir darbo komitete teigė ji.  

Pagal siūlomas pataisas subsidijos darbuotojams grįžus iš prastovų būtų mokamos du mėnesius: pirmąjį jos siektų iki 0,9 minimalios mėnesio algos (MMA), arba beveik 578 eurus, o antrąjį – 0,6 MMA (385 eurus). 

Tiek pat laiko ir tokio pat dydžio subsidiją siūloma mokėti ir prastovose esantiems darbuotojams.

Šiek tiek keistųsi sąlygos paramą gauti savarankiškai dirbantiems bei ieškantiems darbo, tačiau  išmokos jiems lieka tokios pat – 260 ir 212 eurų.   

Kaip BNS sakė Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, savarankiškai dirbantiems žmonėms atsiranda daugiau sąlygų: per pandemiją jų pajamos turi būti kritusios bent trečdaliu, o 12-kos paskutinių mėnesių pajamos iš veiklos neviršijo 3120 eurų – 12 minimalių vartojimo poreikių dydžių per metus.

„Kad valstybė jiems nemokėtų daugiau nei jie gaudavo pajamų iš tos savo savarankiškos veiklos“, – teigė M. Lingė.   

Savarankiškai dirbantiems taip pat siūloma pretenduoti į darbo paieškos išmoką. Iki šiol tokia parama jiems nepriklausė.  

M. Lingės teigimu, remiamų savarankiškai dirbančių žmonių turėtų sumažėti, o darbo paieškos išmokos gavėjų – padaugėti. 

„Toks ir tikslas, nes atsidarinėjame (po karantino suvaržymų – BNS), tai tą paramą duoti tiksliau ir kam labiausiai reikia“, – teigė komiteto vadovas.  

Visos subsidijos ir išmokos būtų mokamos nuo liepos iki rugsėjo pradžios, o ne iki rugsėjo pabaigos, kaip siūlė Vyriausybė.   

Nuo šių metų pradžios prastovose esantiems darbuotojams mokamas visas darbo užmokestis, bet ne daugiau kaip 1,5 MMA (963 eurai).  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video