Vyriausybė spręs dėl turgavietės mokesčio kompensacijų (2)

Publikuota: 2021-03-03 Kategorija: Politika
Vyriausybė spręs dėl turgavietės mokesčio kompensacijų
Rokiškio Sirena nuotr. / Turgavietė

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl turgavietės mokesčio kompensacijų, kurioms numatyta 2 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Parama vienam ne maisto prekėmis prekiaujančiam asmeniui siektų 300 eurų.

„Priėmus nutarimo projektą bus sudarytos sąlygos padėti turgaviečių prekiautojams įveikti koronaviruso (COVID-19) sukeltas neigiamas pasekmes ir užtikrinti turgavietės prekiautojų likvidumą“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerija. 

Pagal numatomą patvirtinti aprašą, mokesčio kompensacija būtų skiriama, jei turgavietės prekiautojas yra nukentėjęs nuo koronaviruso pandemijos, taip pat nuo pernai rugsėjo iki gruodžio 16 dienos buvo įgijęs verslo liudijimą arba įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą, yra pateikęs metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus, jei tokią prievolę turėjo. 

Numatoma, kad kompensacija sudarytų 300 eurų arba mažiau, jei jos dydis turi būti mažinamas atsižvelgiant į nustatytą de minimis pagalbos dydį. Kompensacijos dydis nustatytas atsižvelgiant į tai, kad viena turgavietės prekybos vieta mėnesiui vidutiniškai kainuoja 155 eurus. 

Nutarimo projektas nėra notifikuotinas Europos Komisijai (EK). 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video