Rokiškėnų žvejų šventė ir sėkmė Zarasų krašte (0)

Publikuota: 2021-06-16 Kategorija: Sportas
Rokiškėnų žvejų šventė ir sėkmė Zarasų krašte
A. Vanago nuotr. / Žvejų varžybų, kurias surengė „Peleko“ klubas, nugalėtojai.

Rokiškio žvejų klubas ,,Pelekas“ (vadovas Arvydas Vanagas), naujo klubo įkūrimo proga surengė spiningavimo varžybas „Čičirys 2021“, Zarasų rajone telkšančiame Čičirio ežere. Ežero vanduo – ypatingai skaidrus,  todėl saulėtą birželio 12-osios rytą buvo galima prognozuoti, kad varžybos bus sudėtingos. Mat esant saulėtam orui ir skaidriam vandeniui pagauti žuvį yra sunkiau, ji daug baikštesnė ir atsargesnė, o šylant orams bei kylant vandens temperatūrai – dar ir vangesnė. Tačiau žvejams blogo oro ir blogų sąlygų nebūna, todėl į varžybas susirinko lygiai 50 ekipažų norinčių pasivaržyti. Komandos atvažiavo iš Utenos, Vilniaus, Kauno, Molėtų, Visagino, Širvintų, Panevėžio bei kitų miestų, na ir, žinoma, iš Rokiškio.

8 val. buvo duotas startas varžyboms ir po ežerą pasklido 50 ekipažų. Neilgai trukus prasidėjo skambučiai teisėjams, nes buvo nuspręsta kiek įmanoma daugiau žuvies sverti ant vandens: žvejai pagauna, paskambina teisėjams, šie priplaukę fiksuoja rezultatą ir žuvis yra nedelsiant paleidžiama pagal principą „pagavai-paleisk“. Teisėjams darbo netrūko, nes žvejai tikrai nesnaudė ant ežero, o įnirtingai varžėsi tarpusavyje ir gaudė plėšrūnus. Spiningaujama buvo tik dirbtiniais masalais, jokių gyvų masalų naudoti nebuvo galima.

14 valandą numatytas finišo laikas, visi ekipažai grįžo į krantą, ir atėjo laikas susumuoti rezultatus. Iš dalyvavusių 50 komandų žuviems pavyko pagauti net 36 komandoms, bendrai žvejai į valtis įkėlė net 59 įskaitines lydekas (daugiau kaip 50 cm ilgio) bei 34 įskaitinius ešerius (daugiau kaip 20 cm ilgio), bendras pagautų laimikių svoris buvo 99 kg 910 gramų, tai tik 90 gramų pritrūko iki 100 kilogramų. Nors diena buvo saulėta bei karšta, žvejai pagavo išties daug žuvies. Kelios lydekos buvo paimtos žuvienei, visos kitos paleistos atgal į ežerą augti ir džiuginti žvejus.

Trečiąją vietą garbingai iškovojo ekipažas ,,Geri‘‘: Gediminas Knystautas ir Ričardas Suslavičius, antrąją vietą iškovojo ,,A-komanda‘‘ -Arvydas Milaknis ir Audrius Vanagas, na o šių varžybų čempionais tapo komanda ,,Kolegos“ - Saulius Bagdonas ir Tomas Balužis. Už didžiausią šios dienos žuvį buvo apdovanotas Vidmantas Džiuža iš Molėtų, kuris sugavo 5,470 kg lydeką, o didžiausio ešerio savininku tapo Aleksandras Abramovas: jo ešerys svėrė 995 gramus.

Visi nugalėtojai buvo apdovanoti vertingais prizais, atminimo medaliais be taurėmis. Po apdovanojimų ceremonijos visi renginio dalyviai vaišinosi ant laužo virta žuviene.

Organizatoriai labai dėkingi rėmėjams:

Pagrindiniais prizais pasirūpino www.galvakablis.lt, solidžiai prisidėjo ir Kęstutis Kovalenkovas iš #luckytackle bei Evmita – žvejų parduotuvė Rokiškyje, įsikūrusi Taikos g. 23. Prie varžybų labai geranoriškai prisidėjo Rokiškio mineralinis vanduo ,,Ūpas‘‘, neleido žvejams ištrokšti karštą dieną, žuvienės gaminimui pagelbėjo ir didžiulį katilą parūpino J. Simučio įmonė ‚,Bajorų žuvis‘‘.

 

Arvydas Vanagas

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video