A. Dulkys: COVID-19 vakcinos atsisakę gyventojai turės galimybę persigalvoti ir pasiskiepyti vėliau (2)

Publikuota: 2021-03-09 Kategorija: Sveikata
A. Dulkys: COVID-19 vakcinos atsisakę gyventojai turės galimybę persigalvoti ir pasiskiepyti vėliau
Rokiškio Sirena nuotr. / Švirkštas

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atkreipia dėmesį, kad visiems COVID-19 vakcinos atsisakiusiems gyventojams bus sudaryta galimybė nuo koronaviruso pasiskiepyti vėliau.

„Žmonės vėliau vėl galės skiepytis, nes pas mus dabar nėra jokios nustatytos tvarkos, kad jeigu tu vieną kartą atsisakei, jau nebegalėsi būti paskiepytas“, – LRT radijui teigė A. Dulkys.

Ministras akcentuoja, kad vienoje prioritetinėje grupėje paskiepijus visus norinčius yra pradedama skiepyti kita gyventojų grupė pagal prioritetų eilę, siekiant, jog vakcinacijos procesas neužsilaikytų.

„Tiesiog pagal mūsų tvarką vakcinavimo centrai, kai jie apklausia tuos sąrašus, kurie buvo numatyti, ir jeigu jau neatsiliepia, jie juda į prioritetinę kitą grupę ir tada joje vakcinuoja, jeigu joje neatsiliepia, tada dar į kitą ir taip iki sąrašo pabaigos“, – paaiškino A. Dulkys.

„Taip kad yra gyvas judėjimas, nes dėl to tikrai nesiruošiame užlaikyti vakcinų ar proceso. O tie, kurie suabejojo, tai galės sugrįžti į procesą vėliau“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teigia, kad vakcinacijos tempai Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis stabiliai auga. Paskutinę vasario savaitę gamintojai pristatė 40 tūkst. vakcinos dozių, o gyventojų paskiepyta 48,5 tūkst., naudojant ir anksčiau gautas vakcinas. Per pirmąją kovo savaitę pristatyta 48,4 tūkst. vakcinos dozių, panaudota 57,3 tūkst.

SAM duomenimis, efektyviausiai paskirtas vakcinos dozes sunaudoja Alytaus miesto, Anykščių rajono, Birštono, Biržų, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kelmės, Kretingos, Molėtų rajonų, Neringos, Pakruojo rajono, Pasvalio., Rokiškio, Šiaulių, Šilalės, Utenos ir Zarasų rajonų savivaldybės.


Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video