Covid-19 atvejų rajone mažėja, tačiau epidemiologai įspėja – dar per anksti džiaugtis (7)

Publikuota: 2021-01-12 Kategorija: Sveikata
Covid-19 atvejų rajone mažėja, tačiau epidemiologai įspėja – dar per anksti džiaugtis
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Greitoji medicinos pagalba

Per praėjusią parą registruoti tik šeši covid-19 atvejai mūsų rajone. Viso nuo epidemijos pradžios kovą susirgo 1239 rajono gyventojai. Pasveikusiųjų yra 687, sergančiųjų – 500. Vakar buvo fiksuota vieno rajono gyventojo mirtis nuo covid-19. Viso epidemija nusinešė jau 29 rajono žmonių gyvybes. O nuo kitų ligų mirusių, nors sirgo ir covid-19, skaičius nepakito –24.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, Daivutė Bulovienė neslepia vilties: pastarųjų dienų tendencijos yra labai neblogos. Tačiau ar jos ilgalaikės, dar sunku spręsti. Pašnekovės teigimu, turi praeiti bent 14 dienų nuo mažėjimo pradžios, kad būtų galima įvertinti visus faktorius. 

Kitas svarbus klausimas, kokie faktoriai lėmė tokį tendencijų kitimą? Griežtas karantinas, judėjimo kontrolė? Tuomet ar nebus rizikos, kad esant ilgalaikei situacijos gerėjimo tendencijai, sumažinus kai kuriuos ribojimus, susirgimų kiekis vėl šoktels? Pašnekovė teigė, kad kol kas dar sunku prognozuoti. Tačiau yra tam tikrų priežasčių tikėtis gerėsiančios situacijos. Pirmiausia, tai – skiepai. Kadangi dar iki vakcinavimo pradžios nemažai medikų, ypač bendrosios praktikos slaugytojų bei jų padėjėjų ir Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, ir rajono ligoninėje pasveiko nuo covid-19, jiems kurį laiką skiepytis nereikės. Taip pat šia liga persirgo ir nemažai rizikos grupės žmonių: senelių namų globotiniai, rajono ligoninės Slaugos skyriaus pacientai. Jiems turėjusios tekti vakcinos dozės bus skirtos kitiems medikams, rizikos grupių asmenims, todėl vakcinuotų arba dėl susirgimo imunitetą covid-19 turinčių žmonių skaičius rajone tolydžio didės. Kadangi mūsų rajonas nedidelis, o ligoninių, globos įstaigų kolektyvai gausūs, taigi, imunitetą igis santykinai didelė rajono žmonių dalis. Ir tai, be abejo, stabdys ligos plitimą.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video