Covid-19 statistika rajone: ketvirtadalis užsikrečia šeiminiuose židiniuose (4)

Publikuota: 2021-01-14 Kategorija: Sveikata
Covid-19 statistika rajone: ketvirtadalis užsikrečia šeiminiuose židiniuose
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Greitosios pagalbos automobilis.

Iki sausio 14-osios nuo epidemijos pradžios kovą susirgo 1265 rajono gyventojai. Per parą registruota 12 naujų atvejų. Ypatingai ryški tendencija: auga sveikstančiųjų dalis. Dabar sergančiųjų ir pasveikusiųjų santykis yra 1:3, serga 408 rajono gyventojai, pasveiko – 802. Per parą covid-19 nusinešė dar vieno žmogaus gyvybę, nuo epidemijos pradžios nuo šios ligos mirė 30 rajono gyventojų. Padaugėjo ir mirusių nuo kitų ligų, bet užsikrėtusių ir covid-19. Dabar jų rajone yra 25.

Sausio 13-ąją buvo paskiepyti ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai. Kaip tyčia, ta vakcina, dėl kurios tinkamumo kilusias abejones teko sklaidyti Sveikatos apsaugos ministerijai ir gamintojams (vakarykščiame straipsnyje https://www.rokiskiosirena.lt/naujiena/aktualijos/sensacija-dl-galimai-netinkamo-vakcinos-transportavimo-rajone-stabdomas-skiepijimas-nuo-covid-19 šis incidentas aprašytas išsamiau).
Pašnekovė atkreipė dėmesį į labai svarbų faktorių: 25 proc. užsikrėtimų – šeiminiuose židiniuose. Tai reiškia, kad sergantieji ir su jais kartu gyvenantys žmonės nepakankamai laikosi saugos reikalavimų. D. Bulovienė akcentavo svarbiausią dalyką: sergantysis namuose privalo dėvėti medicininę kaukę. Ir ne tiesiog pasikabinti ją ant veido, bet žiūrėti, kad ji dengtų nosį ir burną, laiku ją keisti. Taip pat svarbu ir asmens higiena: paviršių, durų rankenų, sanitarinių mazgų reguliarus dezinfekavimas, nuolatinis rankų plovimas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video