Ketvirtadienio informacija apie covid-19 situaciją rajone (3)

Publikuota: 2021-04-08 Kategorija: Sveikata
Ketvirtadienio informacija apie covid-19 situaciją rajone
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajono vėliava

Lietuvos statistikos departamento internetiniame puslapyje skelbiama, jog praėjusią parą, iš atliktų 146 tyrimų mūsų rajone patvirtinti 2 nauji covid-19 atvejai. Taip pat papildyti trečiadienio duomenys - vakar nustatyti 6 atvejai.

Viso nuo epidemijos pradžios užsikrėtė 1908 rajono gyventojai. 

Sergančių skaičius ketvirtadienio rytą - 32. Pasveiko 1744 rajono gyventojų.

Viso nuo epidemijos pradžios mūsų rajone nuo covid-19 mirė 62 žmonės.

Šiuo metu Rokiškio ligoninėje gydomi 5 COVID-19 ligoniai.

Naujausias protrūkis VĮ Regitra, čia fiksuoti 2 atvejai.

Rokiškio psichiatrijos ligoninėje serga 14 asmenų, išlieka tie patys protrūkiai dvejose įmonėse, automobilių remonto (serga 2 asm.) bei kelių remonto (serga 4 asm.), likusieji - šeiminiai protrūkiai (kai serga 2 ir daugiau asmenų).

Sulaukėme skaitytojų klausimų: „Kodėl Rokiškio psichiatrijos ligoninėje ligoniai dabar gydomi 28 dienas, o per pirmą susirgimų bangą išgydavo per 14 dienų?“, „Kodėl RPL taip ilgai nėra pasveikusių...tie patys skaičiai „kabo“ jau beveik tris savaites?“. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, Daivutė Bulovienė paaiškino, kad sprendimą, kada pacientas pasveiko, priima jo gydotojas, kuris el. sistemoje ir pažymi, kada pacientas pasveiko.

Nėra nustatyto termino, per kiek laiko asmuo turi pasveikti, tačiau jei asmuo sistemoje per mėnesį nuo ligos pradžios nepažymimas, kaip pasveikęs, tada NVSC specialistai tikrina, ar tas asmuo vis dar serga, galbūt gydomas ligoninėje. Yra atvejų kai žmogus gydomas ir 20, ir 30, ir dar daugiau dienų. 

Pirmasis šio protrūkio Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje atvejis buvo fiksuotas kovo 15 d., tad asmuo serga jau 25 dienas.

Rokiškio rajone pagal prioritetines grupes paskiepyti:
  • pirma vakcinos doze - 5384 asmenų (19,57% visų rajono gyventojų);
  • antra vakcinos doze - 2304 asmenys (8,37% visų rajono gyventojų).

Praėjusią parą šalyje nustatyti 1067 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė devyni žmonės, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video