Sprogimas soc. tinkluose – Facebook pilnas rėmelių, skatinančių skiepytis (23)

Publikuota: 2021-08-13 Kategorija: Sveikata
Sprogimas soc. tinkluose – Facebook pilnas rėmelių, skatinančių skiepytis
Facebook profilių nuotr. / Ramūnas Godeliauskas, Jonas Trumpa ir Vidmantas Kanopa

Jeigu naudojatės socialiniais tinklais – konkrečiai Facebook – tikrai tai pastebėjote. Vos ne kas antras žmogus šią savaitę papuošė savo profilio nuotraukas universitetų ar kitokiais rėmeliais, kurie sako – „I trust science. I am vaccinated“ (vert. „Aš pasitikiu mokslu. Aš esu pasiskiepijęs“). Tokiais rėmeliais pasipuošė ir didelė dalis Rokiškio krašto žmonių, todėl kelių iš jų nusprendėme paklausti – kodėl jų manymu kiekvienas galintis turėtų pasiskiepyti vakcina, apsaugančia nuo COVID-19 viruso?

Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas

Aš pasiskiepijau AstraZeneca (Vaxzervia) vakcina. Po pirmo skiepo buvo pakilusi temperatūra, sekančią dieną ramiai pabuvau namuose. Ir tai priėmiau kaip natūralią reakciją suprasdamas, jog organizme gaminasi imuninį atsaką prieš COVID-19 sukeliantys antikūniai. Po antro skiepo nejaučiau jokio poveikio, organizmas visiškai nesureagavo.

Tikrai pasitikiu mokslu. Neslėpsiu, pasiskiepijęs ne tik  jaučiuosi saugiau pats,  bet ir jaučiuosi pilietiškesnis, prisidėjęs prie visuotinės imunizacijos. Šiuo atveju galvoju ne tik apie save, bet ir apie artimuosius bei aplinkinius. Tą patį raginu padaryti ir dar nepasiskiepijusius.

Visuomenininkas, abiturientas Jonas Trumpa

Aš skiepijausi „Biontech-Pfizer“ vakcina. Po skiepo jaučiausi gerai, šiek tiek pamaudė ranką ir viskas.

Aš manau, jog yra daug aspektų, kodėl turėtų pasiskiepyti kiekvienas.

Pirmas - gyvybės, ne tik pasiskiepijusio, bet ir aplinkinių. Visi žinome, jog pasiskiepiję išvengia sunkesnių ligos formų bei mirčių, taip pat virusas plinta žymiai lėčiau.

Antras - ekonominis, dar vienas karantinas žymiai neigiamai paveiktų verslus ir valstybės ūkį, nuo to nukentėtumėme kiekvienas.

Trečias aspektas - atsakomybė. Žmonės, kurie pasiskiepijo - priėmė riziką dėl grupinio imuniteto, kad galėtume gyventi saugiai ir laisvai. Nesiskiepyti amoralu - žmogaus laisvės ir teisės baigiasi ten, kur pradedama riboti kito žmogaus teises ir laisves. Teisė į sveikatos apsaugą, kurios pavyzdžiui netektų mano pasiskiepijusi močiutė, jei nepasiskiepiję žmonės su sunkiais COVID atvejais užimtų visas ligoninės lovas. Arba, pavyzdžiui, mano teisė grįžti iš studijų užsienyje aplankyti tėvų per Kalėdas, kurios netekčiau dėl keliavimo ribojimų. Žmonės, kurie dar nepasiskiepijo - turėtų suprasti, jog jie elgiasi nesąžiningai prieš visuomenę.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Vidmantas Kanopa

Apie tai, kad galėčiau nesiskiepyti, nebuvo nė minčių. Priešingai - laukiau galimybės kuo greičiau tą padaryti. Buvau tarp pirmųjų Seimo narių, pasiskiepijusių, tuo rodydamas pavyzdį. Parlamentarus skiepijo Astra Zeneka vakcina, kurios patikimumui tuo metu buvo suduotas smūgis. Man nebuvo jokio šalutinio poveikio nei po pirmojo, nei po antrojo skiepo.

Pasitikiu mokslu, žinau, kad pandemijas įmanoma suvaldyti tik skiepais. Tą liudija pasaulio užkrečiamųjų ligų, nuo kurių mirė milijonai žmonių, istorija. Antivakserių paveikti žmonės nesusimąsto, kaip smarkiai rizikuoja savo, artimųjų ir visuomenės sveikata, gyvybe. Teko bendrauti su sunkiai sirgusiais covid, po ilgo gydymo iki šiol juntančiais neigiamų sveikatos padarinių. Mūsų nedidelė valstybė neteko per 4 tūkst. žmonių, mirusių nuo covid. Tai ne abstrakti statistika - tai ištisų šeimų tragedija. Jau nekalbant apie uždarytus verslus, per du karantinus sustojusį gyvenimą. Pasaulyje prasidėjo jau ketvirtoji pandemijos banga, Lietuvoje sparčiai daugėja užsikrėtimų, pildosi covid pacientų ligoninėse.

Labai prašau visų, kurie iki šiol nepasiskiepijo – nežaiskite savo ir savo artimųjų, kaimynų, draugų likimais. To nepadarius šiandien ar rytoj – vėliau gali būti skaudžiai per vėlu...

Registraciją ir visą informaciją apie vakcinas galite rasti puslapyje: https://koronastop.lrv.lt/

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video