Tikimasi, kad abiem dozėmis paskiepyti 70 proc. visuomenės pavyks per vasarą (0)

Publikuota: 2021-05-31 Kategorija: Sveikata
Tikimasi, kad abiem dozėmis paskiepyti 70 proc. visuomenės pavyks per vasarą
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio poliklinika

Abiem dozėmis paskiepyti nuo COVID-19 70 proc. visuomenės iki vasaros vidurio nepavyks, tačiau šį tikslą turėtų pavykti pasiekti per vasarą, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Tikrai aš matau logistinių ir tokių praktinių sunkumų turėti 70 proc. žmonių, paskiepytų pilnai vasaros viduryje, bet kad per vasarą tiek žmonių gali būti paskiepyta, tai tuo aš visiškai neabejoju“, – pirmadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Ji taip pat teigė, kad „nebuvo didelių skirtumų“ su prezidento G. Nausėdos iškeltu tikslu pasiekti visuotinį imunitetą iki vasaros vidurio, tačiau aplinkybės to padaryti neleis.

„Turbūt nebuvo kažkokių labai didelių skirtumų su tais ambicingais tikslais, kuriuos sau kėlė prezidentas, bet yra labai objektyvios aplinkybės, nuo kurių priklauso galimybės pasiekti vieną ar kitą rezultatą“, – teigė Vyriausybės vadovė.

„Ir tai yra vakcinų tiekimas. Mes jau šiandien galime pasakyti, kad vakcinų tiekimas ženkliai paspartėja, tuo pačiu atsivėrė galimybės iš esmės visiems registruotis skiepui“, – pridūrė ji.

Premjerė žada, kad artimiausiu metu Lietuvą pasieks dar didesni vakcinos nuo COVID-19 kiekiai nei anksčiau.

„Žinoma, visų per savaitę nepaskiepysime, bet dabar jau kiekvieną savaitę gaunami „Pfizer“ vakcinos kiekiai bus pusantro karto didesni negu balandį, kuris jau buvo didesnis nei šių metų pradžioje“, – sakė I. Šimonytė.

„Tikrai manau, kad Vyriausybės interesas yra pasiekti kaip įmanoma didesnį imunizacijos lygį. Dalis tos imunizacijos, deja, ateina per ligą, nes yra žmonių, kurie užsikrėtė, persirgo ir tokiu būdu įgijo imunitetą. Tokių žmonių dabar yra apie 7 proc., tačiau mes norime kuo greičiau papildyti tą likusią dalį, kad turėtume kuo daugiau paskiepytų žmonių“, – kalbėjo premjerė.

To, kad Europai ir JAV pavyks per šią vasarą pasiekti kolektyvinį imunitetą, teigė besitikintis ir pirmadienį su premjere I. Šimonyte susitikęs už Europos Sąjungos vidaus rinką atsakingas eurokomisaras Thierry Bretonas (Tjeri Bretonas).

Prezidentas G. Nausėda anksčiau yra sakęs, kad 70 proc. suaugusių šalies gyventojų turėtų būti paskiepyta iki vasaros vidurio.

Šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyti 1 mln. 11 tūkst. 343 asmenys, abiem – 574 tūkst. 25.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video