Ekologiškas drabužių valymas – moderni paslauga, paskatinta ir asmeninės patirties (video) (1)

Publikuota: 2021-04-15 Kategorija: Verslas
Ekologiškas drabužių valymas – moderni paslauga, paskatinta ir asmeninės patirties (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Ekologiškas drabužių valymas – naujovė Rokiškyje, kuri tampa vis aktualesnė.

„E.V. Boutique“ rokiškėnams žinoma kaip įdomių, nestandartinių drabužių ir aksesuarų krautuvė. Tačiau visai neseniai šalia įėjimo į butiką atsirado reklaminis skydelis, reklamuojantis naują paslaugą – ekologišką drabužių valymą. Butiko šeimininkė Eglė Vainauskaitė neslepia: imtis naujos veiklos paskatino ir asmeninė patirtis, ir karantino mesti iššūkiai.

Karantinas smulkiam verslui –
rimtas išbandymas
„E.V. Boutique“ skaičiuoja penktuosius veiklos metus. Iki karantino verslą lydėjo sėkmė. Rokiškėnai pamėgo nestandartiniais drabužiais ir aksesuarais prekiaujančią krautuvę. Ir dabar, kiek atlaisvinus karantino gniaužtus, tuo metu, kai kalbėjome su „E.V. Boutique“ šeimininke E. Vainauskaite, parduotuvę aplankė ne vienas pirkėjas. Viena jų, sužinojusi, kad rengiamas straipsnis, atvirai sakė: „Mėgstu šitą parduotuvę. Nes tokių drabužių kitur niekur nerasite“.
Tokie įvertinimai užsitarnauti ilgamečiu kruopščiu darbu. Tačiau keletą mėnesių „E.V. Boutique“ veikla faktiškai buvo sustabdyta. Mat tokių nedidelių krautuvėlių veikla leista tik prieš kelias savaites. Internetinė prekyba irgi ne išeitis. Mat drabužius, aksesuarus E. Vainauskaitė rinkosi iš Italijos, kitų Europos šalių tiekėjų. „Svarbus kokybės ir kainos balansas“, – akcentavo ji. Kokybiški audiniai, kokybiška furnitūra, pasiuvimas – tokie yra prekių atrankos kriterijai. O kaip jas pamatyti, įsigyti, jei judėjimo tarp Europos šalių faktiškai nebuvo? „Mūsų tiekėjai irgi buvo uždaryti“, – akcentavo pašnekovė.
Svarbus ir šiltas ryšys su klientu. Būtent tai lemia smulkiojo verslo sėkmę. E. Vainauskaitė neslepia: ji atsimena nuolatinių pirkėjų anksčiau įsigytas prekes, todėl gali patarti, kokius naujus drabužius galima derinti prie jų. Kaip aksesuarais atnaujinti, pagyvinti jau esamą garderobą. Ir klientai tai vertina.
Įdomu tai, kad „E.V. Boutique“ yra ir rokiškėnų kurtų daiktų – čia prekiaujama „Agnetės stilius“ mezginiais taip pat ir Vaidos Matiukaitės rankinėmis.
Taigi, jau karantino metu jauna verslininkė su šeima svarstė, kaip papildyti savo verslą, kad jis generuotų pajamas ir taptų mažiau priklausomas nuo karantino išbandymų.

Asmeninė patirtis – idėjos pagrindas
Ekologiško valymo paslauga – Rokiškyje naujovė. Ji iki tol buvo prieinama tik didmiesčiuose. Kodėl „E.V. Boutique“ ėmėsi tokios nišinės veiklos?
E. Vainauskaitė neslepia: verslo idėją pakuždėjo asmeninė patirtis. Vis daugiau žmonių junta alergiją įvairiems produktams. Menka paslaptis, kad skalbimo, valymo priemonės yra vieni stipresnių alergenų. O ką jau kalbėti apie cheminį drabužių valymą.
Kita priežastis, kodėl buvo imtasi šios paslaugos, koreliuoja jau su esamu verslu – kokybiškiems drabužiams svarbi tinkama priežiūra. Netinkamas skalbimas ir valymas gadina audinį. O juk kiekvienas nori, kad geras, pamėgtas daiktas tarnautų ilgai. „Daugeliui žmonių vis labiau priimtinos idėjos turėti ne pilną spintą nereikalingų, nenešiojamų daiktų, o keletą kokybiškų, tarpusavyje suderintų, ilgaamžių“, – sakė pašnekovė.
Kinta ir visuomenės požiūris. Daugelis ima pageidauti ekologiško maisto, ekologiškų skalbimo priemonių. „Chemijos mūsų pasaulyje ir taip daug. Kai kur ji tiesiog neišvengiama: ne visuomet galite pasirinkti maistą be priedų, be trąšų augintas daržoves. Kam dar savo organizmą, aplinką pildyti chemija?“ – retoriškai klausė pašnekovė.
„E.V. Boutique“ siūlo klientams išbandyti naujos kartos ekologišką valymą, kuris nealergizuoja, neturi stipraus pašalinio kvapo, nedulka cheminėmis medžiagomis.
Pati valymo įranga neužima daug vietos: speciali skalbyklė ir džiovyklė. Tačiau dirba ji išties efektyviai: ekstriniam valymui paliktus drabužius švarius atsiimti klientai gali jau po 1-3 val., o įprastine tvarka drabužiai išvalomi per 1-3 dienas.

Valo „jautrius“ audinius
E. Vainauskaitė neslepia: darbo netrūksta. Dabar klientai dažniausiai atneša žiemos sezono drabužius: paltus, pūkines striukes. Taip pat skubama pasirūpinti ir pavasariniais apdarais, pavyzdžiui, švarkais. „Štai neseniai skambino bičiulė. Ji išskalbė pūkinę striukę. Šlapi pūkai sušoko į gumulus. Juos iškedenti prireiks nemažai pastangų ir laiko. Kam taip vargti“, – sakė pašnekovė. Čia išvalius striukę, tokių problemų nebus: ji bus tokia pat papurusi ir šilta, kaip anksčiau.
Valymo medžiagos ir technologija leidžia valyti net jautriausius audinius: vilną, šilką, kašmyrą, mocherą. Žinoma, išsaugomos ir audinio spalvos, tausojamas audinys. Yra net specialus valymo režimas... kaklaraiščiams.
Technologijos efektyvumą patvirtina ir ekspertai: ji sertifikuota Hohenstein institute. Ekspertai pabrėžia: net po daugelio valymo ciklų nenublunka spalvos, tausojamas audinys, nepakinta gaminio matmenys.Kiekvienai minėtų medžiagų parenkamas skirtingas biologiškai skaidus valiklis. Speciali įranga, jos darbiniai režimai sukurti taip, kad būtų ir efektyviai valoma, ir tausojami audiniai.
Tačiau ar tokia tausojanti technologija yra efektyvi? Ar ekologiškas valymas gaili panaikinti rašalo, prakaito, riebalų, kitas sunkiai išvalomas dėmes? E. Vainauskaitė atvira: ekologiško valymo metu pašalinamos dėmės net iš staltiesių.
Pavasarinis tvarkymosi sezonas skatina pasirūpinti ir namų patalyne. Kol kas „E.V. Boutique“ valyti priimama tik kūdikių ir vaikų patalynė: pagalvėlės, antklodėlės. Privalumų daug: ekologiškai išvalyta patalynė ne tik švari: ji nedulka valymo priemonėmis, neturi pašalinio kvapo, nealergizuoja. Suaugusiųjų antklodėms, apklotams valyti kol kas turima įranga yra mažoka. Taip pat ir namų tekstilei, pavyzdžiui, kilimams. Tačiau jei bus didelis poreikis, galbūt bus galima pagalvoti ir apie verslo plėtrą.

Nenukirpkite etikečių
„E.V. Boutique“ turima įranga ir priemonės leidžia chemiškai valyti ir tuos drabužius, kuriems galimas tik sausas valymas. Tai pasiekiama specialių tausojančių medžiagų dėka.
Dažniausias iššūkis, su kuriuo susiduriama, yra tai, kad klientai labai mėgsta nukirpti drabužio etiketę. „Suprantu, kad etiketė dažnai yra didelė ir nepatogi. Tačiau jei norite, kad drabužis tarnautų ilgai, vertėtų ją išsaugoti“, – pabrėžė pašnekovė.
Kitas iššūkis – valyti drabužius po cheminio valymo ar dezinfekcijos. Tas iššūkis taip pat vis aktualesnis ir dažnesnis: vis labiau populiarėja tvaraus vartojimo filosofija, kai įsigyjami dėvėti drabužiai ir aksesuarai. „Kokiomis medžiagomis jie buvo apdoroti anksčiau, sudėtinga pasakyti. Taip pat sunku prognozuoti, kaip buvo paveiktas audinys, ar jame neliko tų medžiagų pėdsakų. Klientai dažnai atneša valyti tokius drabužius prašydami, kad būtų panaikintas specifinis dezinfekcinių medžiagų kvapas“, – pasakojo E. Vainauskaitė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video