Įsigaliojo nauji reikalavimai prekybininkams. Kaip dirbs Rokiškio verslininkai? (5)

Publikuota: 2021-10-22 Kategorija: Verslas
Įsigaliojo nauji reikalavimai prekybininkams. Kaip dirbs Rokiškio verslininkai?
Rokiškio Sirena koliažas / Rokiškio Mėsinės ir Lašų duonos parduotuvės

Nuo spalio 22 d. įsigalioja nauji reikalavimai parduotuvėms, kuriose nebūtinas Galimybių Pasas. Operacijų vadovo sprendimu įvestas papildomas reikalavimas, kad parduotuvėje būtų skirta ne mažiau kaip 30 kv. m. vienam pirkėjui, nepriklausomai nuo patalpos dydžio.

Kaip nauji reikalavimai paveiks vietinių prekybininkų darbą, klausėme UAB „Lašų duona“ direktorės Ivetos Aukštuolienės ir UAB „Daivida“ generalinio direktoriaus Justino Kanopos.

„Turime keletą parduotuvių, į kurias galėsime įleisti tik po vieną žmogų, todėl be abejo, esant prastiems orams, laukiantis eilėje žmogus nestovės ilgą laiką lauke ir nelauks. Vietoje to rinksis alternatyvią parduotuvę“ – teigė I. Aukštuolienė.

UAB „Daivida“ generalinis direktorius Justinas Kanopa šiuo klausimu turėjo šiek tiek kitokią nuomonę - nepritardamas naujiems pakeitimams J. Kanopa stengiasi išlaikyti pozityvų požiūrį į draudimų chaosą: „Faktas, kad dėl šių pakeitimų prekybai geriau nebus, bet jei tokie reikalavimai – mes jų ir laikysimės. Prie tų pačių ribojimų dirbome ir anksčiau, nepajautėme didelio skirtumo. Mūsų klientai dažniausiai yra nuolatiniai“.

Tačiau šie pakeitimai susiję ne vien su kenčiančia prekyba, bet ir klientų nepasitenkinimu dėl papildomų nepatogumų apsiperkant.

„Norėčiau, kad pasikeistų pagaliau viskas į gerą, nes pikti ir klientai, ir aptarnaujantis personalas, ir tiekėjai. Taip gaunasi, kad tarp tų reikalavimų gausos mes patys pasiklystame ir prarandame elementarų žmogiškumą. Tačiau šiuos reikalavimus įsivedėme ne savanoriškai. Jie privalomi visiems, todėl nors tai ir sukelia nemažai nepatogumų ir pardavėjams, ir pirkėjams - dirbsime pagal reikalavimus ir ribosime žmonių srautą iki nurodyto skaičiaus“- pasakojo I. Aukštuolienė.

Paklausus pašnekovų, ar galimybių paso reikalavimas mažose prekybos vietose palengvintų situaciją, tiek I. Aukštuolienė, tiek J. Kanopa turėjo bendrą nuomonę, jog jo įvedimas būtų didelė našta verslams. Jų teigimu, tai reikalautų didelių papildomų kaštų

„Nuo šiandien įsigaliojantys nauji reikalavimai - tai vienareikšmiškai yra neadekvatus ir nelogiškas valdžios spaudimas mažesnių parduotuvių tinklams, tačiau stengiamės viską vykdyti pagal nustatytus reikalavimus ir laukiam kada baigsis visi šie pokyčiai ir nauji reikalavimai, kurie atrodo kiekvieną savaitę vis kiti" – teigė I. Aukštuolienė.

Pašnekovų taip pat klausėme, kaip į dažnus pokyčius reaguoja įmonių darbuotojai. Pasak J. Kanopos, kiekviena papildoma atsakomybė ar funkcija įveda streso, darbuotojų krūvis auga ir jų pasitenkinimas dėl to smarkiai mažėja.

„Žmonės yra pikti. Pikti, ne ant savo vadovų, o dėl visos šios pandeminės situacijos - pradedant nuo privalomo skiepo įvedimo, iki besikeičiančių reikalavimų. Jie yra be galo nusivylę mūsų valdžia. Tikrai yra norinčių ne tik išeiti iš darbo ar išvažiuoti iš Lietuvos, bet tiesiog ieškančių galimybių kaip visai nedirbti ir pradėti ieškoti alternatyvių pragyvenimo šaltinių. Situacija yra tikrai labai bloga. Ir man kaip darbdaviui tikrai graudu ir gaila žmonių" – pasakojo UAB „Lašų duona“ direktorė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video