Norima mažinti įkainius už Juridinių asmenų registro paslaugas (0)

Publikuota: 2021-07-21 Kategorija: Verslas
Norima mažinti įkainius už Juridinių asmenų registro paslaugas
Rokiškio Sirena nuotr. / Pinigai

Vyriausybė trečiadienį posėdyje spręs, ar mažinti atlyginimų dydžius už Juridinių asmenų registro (JAR) teikiamas paslaugas.

Teisingumo ministerija siūlo Ministrų kabinetui mažinti juos pelno maržos dalimi. Nauji atlyginimo dydžiai turėtų įsigalioti nuo liepos 30 dienos. 

Taip siekiama įgyvendinti įstatymų pakeitimus, kuriais numatyta, kad už juridinių asmenų, jų filialų ir atstovybių registravimą, jų duomenų, informacijos ir steigimo dokumentų pakeitimo įregistravimą mokamas atlyginimas, kuris atitinka ekonomiškai pagrįstą paslaugos savikainą. 

„Priėmus nutarimo projektą atlyginimo dydis už JAR teikiamas paslaugas sumažės pelno maržos dalimi nuo dabar patvirtintų įkainių už šias paslaugas“, – teigia ministerija. 

Nutarimo projektu nustatomi atlyginimo už JAR objektų registravimą, šio registro duomenų, informacijos, jam pateiktų dokumentų arba jų kopijų teikimą dydžiai.

Pavyzdžiui, akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės registravimas kainuotų 30,83 euro vietoj 31,4 euro, uždarosios akcinės bendrovės įregistravimas, dokumentus pateikus elektroniniu būdu, – 14,02 euro (dabar – 14,28 euro), žemės ūkio bendrovės, kooperatinės bendrovės (kooperatyvo) įregistravimas – 27,51 euro (28,02 euro). 

Pasak ministerijos, valstybės įmonė Registrų centras negaus apie 46 tūkst. eurų iš pelno maržos dalies, kuri buvo įtraukta į šiuo metu patvirtintus atlyginimo dydžius. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video