Paslaptys, kurias verta žinoti prieš perkant automobilį (0)

Publikuota: 2021-07-27 Kategorija: Verslas
Paslaptys, kurias verta žinoti prieš perkant automobilį
adobe.stock / Asociatyvi nuotr.

Naujo arba naudoto automobilio paieškos paprastai pareikalauja labai didelių laiko sąnaudų, kelia didelį stresą ir neišvengiamai priverčia patirti dideles išlaidas. Ir nors tai nėra malonu, vis dėlto kiekvienam vairuotojui kartas nuo karto tenka su visu tuo susidurti. Žinoma, kiekvieno vairuotojo patirtis renkantis automobilį yra labai skirtinga. Vieniems tai padaryti pavyksta greitai, sklandžiai ir sėkmingai, o tuo tarpu kitiems tenka vėl ir vėl nusivilti, patiriant daug papildomų sunkumų. Tačiau, laimei, egzistuoja kelios „paslaptys“, kurias verta atskleistai tam, kad nuo šiol jums būtų lengviau ieškoti jums tinkančio automobilio.

Mokėkite grynaisiais

Jei turite tokią galimybę, už automobilį mokėkite grynaisiais. Šis patarimas kai kuriems žmonėms gali pasirodyti pakankamai neįprastas ir iš pirmo žvilgsnio neturintis jokios prasmės. Tačiau iš tikrųjų nemaža dalis automobilių pardavėjų pripažįsta, jog jie pirkėjui gali pasiūlyti palankesnę kainą, jei už automobilį bus mokama grynaisiais pinigais.

Tuo tarpu, jei yra deramasi dėl automobilio, tačiau ruošiamasi mokėti banku, nusiderėti gali būti gerokai sudėtingiau. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai automobilį norimą įsigyti ne iš naujų arba naudotų automobilių salono. Tai reiškia, kad jei jūs dairydamiesi po automobilių skelbimus atrandate jums patinkantį automobilį, kurį parduoda privatus asmuo, pasistenkite už jį mokėti grynaisiais pinigais. Galite būti tikri, kad tai jums padės sutaupyti gerokai daugiau lėšų.

Patikrinkite gamintojų tinklalapius

Jei jūs šiuo metu ėmėtės visiškai naujo automobilio paieškų, šis automobilio pirkimui skirtas patarimas gali padėti jums sutaupyti daugiau laiko ir pinigų. Vienas iš būdų greičiausiai ir lengviausiai gauti pasiūlymus iš skirtingų automobilių salonų yra apsilankyti oficialiame gamintojų tinklalapiai, kuriame galime pasirinkti konkretų automobilį, įskaitant ir jo modelį, spalvą bei papildomus priedus, o tuomet pateikti užklausą oficialiems automobilių salonams, kurie veikia jūsų apylinkėje.

Kadangi automobilių salonai neabejotinai konkuruoja vieni su kitais, tokiu atveju jie stengsis pateikti jums kuo palankesnes kainas, o tai reiškia, kad jūs galėsite išvengti ir labai varginančio derybų proceso. Kuo daugiau pasiūlymų jūs gausite, tuo jums bus lengviau derėtis, kadangi jei jūs gausite keletą panašių pasiūlymų, tačiau vienas iš jų bus bent šiek tiek žemesne kaina, galėsite kreiptis į kitus, teigdami, jog iš kitų pardavėjų gavote palankesnės kainos pasiūlymą. Tokiu būdu jūs galėsite norimą automobilį įsigyti dar žemesne kaina.

Patikrinkite VIN numerį ir parodykite automobilį mechanikams

Planuojant įsigyti naudotą automobilį (nepaisant to, ar jį pirksite iš privataus asmens, ar iš įmonės), visų pirma jūs turėtumėte patikrinti jo istoriją naudodamiesi VIN numeriu ir jį aprodyti patyrusiems automechanikams, kuriuos pasirinktumėte patys. Sužinoti automobilio istoriją naudojantis VIN numeriu galima per specializuotas platformas, tokias kaip carVertical. Tai reiškia, kad bandomojo važiavimo jums nepakaks, jei norite sužinoti, kokia yra tikroji jus sudominusio automobilio istorija ir techninė būklė. Radę patikimus automechanikus ir jiems aprodę savo norimą įsigyti automobilį, jūs iš anksto susipažinsite su jo tikrąja technine būkle ir galėsite lengviau priimti galutinį sprendimą – remdamiesi ne spėjimais, o konkrečiais faktais.

Suteikite jiems dar vieną galimybę sutikti su jūsų pasiūlymu

Jei jūs pateikiate automobilio pardavėjui savo pasiūlymą ir pardavėjas vietoje sutikimo pateikia jums kitokį atsakymą, tuomet jūs turėtumėte nieko nelaukę apsisukti ir nueiti. Tuo tarpu, jei automobilio pardavėjas jus bandys sustabdyti, turėtumėte suteikti jam dar vieną galimybę priimti jūsų pasiūlymą. Trumpiau tariant, jei jūs sutiksite su pirmu pardavėjo jums pateiktu pasiūlymu, negalėsite sužinoti, kiek priešingu atveju jums būtų galima nusiderėti. Todėl visuomet verta išbandyti savo pasiūlymo pateikimo ir pardavėjo pasiūlymo atsisakymo taktiką.

Pasidomėkite kitomis finansavimo galimybės

Jei jūs nesiruošiate už naują ar naudotą automobilį mokėti grynaisiais pinigais, tuomet turėtumėte skirti daugiau laiko ir pasidomėti kitomis finansavimo galimybėmis nei tik sutikti su automobilių salono siūlomais finansavimo variantais. Automobilių pardavėjai gali lengvai manipuliuoti palūkanų norma ir paskolos grąžinimo terminais, tokiu būdu iš savo klientų gaudami dar didesnį pelną. Todėl jei jūs norite įsigyti automobilį už jį mokėdami skolintomis lėšomis, visų pirma turėtumėte neskubėdami ir atidžiai peržiūrėti šiuolaikinėje rinkoje taikomus kreditorių pasiūlymus. Tokiu būdu jums turėtų būti lengviau surasti palankesnėmis sąlygomis pasižymintį pasiūlymą, kurio pagalba galėtumėte daugiau sutaupyti.

Nepamirškite automobilio „priedų“

Jei jūs automobilį pirksite automobilių salone, tokiu atveju neretai būna įprasta, jei susitarę dėl automobilio jūs pratęsite bendravimą ne su pardavėju, o su vadybininku. Tačiau turėtumėte neapsigauti. Nemanykite, kad vadybininkas yra tik darbuotojas, kuris atsakingas už dokumentų pildymą ir sandorio patvirtinimą. Jis taip pat yra suinteresuotas, jog pirkėjas išleistų kuo daugiau, kadangi tokiu būdu jis gauna didesnius komisinius. Taigi, tuomet, kai ateis metas sudaryti sutartį dėl jums patikusio automobilio įsigijimo, su jumis bus aptariami įvairūs galimi papildomi „priedai“.

Žinoma, jūs galite norėti, kad jūsų naujasis automobilis turėtų kuo daugiau priedų ir pasiūlytų jums kuo didesnį funkcionalumą, tačiau turite suprasti, kad tokių pasirinkimų atveju automobilio pradinė kaina, kurią jūs matėte pradžioje, reikšmingai išaugs. Ir šiuo atveju gali būti kalbama ne apie kelis šimtus, o mažiausiai apie kelis tūkstančius eurų. Todėl prieš nuspręsdami, kokius priedus jūs norėsite pasirinkti, turėtumėte labai gerai pagalvoti ir rinktis tik tai, ko jums iš tikrųjų galėtų prireikti. Atminkite, kad kai kurie priedai neturės jokios įtakos važiavimo malonumui, todėl pagalvokite ar jums juos pasirinkti tikrai yra verta.

Sužinokite galutinę kainą

Kuomet apsilankome automobilių salone, labai dažnai prie kiekvieno automobilio nurodyta kaina būna tik bazinė. Klausite, ką tai galėtų reikšti? Viskas labai paprasta (o galbūt kartu ir labai sudėtinga) – tai kaina už automobilį, kuris nepasižymi jokiais papildomais privalumais ir yra siūlomas be jokių papildomų priedų. Be to, nurodyta kaina gali būti ir be papildomų mokesčių. Tai reiškia, kad galutinė kaina, kuri jums bus pateikta nusprendus įsigyti vieną ar kitą jums patikusį automobilį, gali būti reikšmingai pasikeitusi. Todėl ieškodami jums tinkančios ir jūsų numatytą biudžetą atitinkančios transporto priemonės jūs visuomet pardavėjų turėtumėte klausti, kokia bus galutinė automobilio kaina.

Įvertinkite platesnį automobilių asortimentą

Šiuolaikinis automobilių pasirinkimas transporto priemonių rinkoje yra labai didelis. Tai reiškia, kad net jei jums labai patinka tam tikra automobilių markė, visuomet vertėtų būti atviresniems ir leisti sau peržengti savo iš anksto nustatytus rėmus. Tokiu atveju jums gali pavykti ne tik daugiau sutaupyti, tačiau taip pat ir atrasti automobilio modelį, kuris dar labiau atitinka jūsų keliamus reikalavimus.

Todėl jei jūs suteiksite sau daugiau laisvės ir pasidairysite po plačiąją šiuolaikinę rinką, galite būti tikri, kad nustebsite sužinoję, kiek daug kitų markių ir modelių automobilių atitinka jūsų išskirtinius lūkesčius. Be to, nepamirškite, kad jei tam tikro automobilio paklausa yra labai didelė, renkantis tokį automobilį jums bus kur kas sudėtingiau nusiderėti ir gauti palankesnės kainos pasiūlymą.

Pasidomėkite papildoma garantija

Kuomet pirksite naują automobilį iš automobilių salono, jums neabejotinai bus pasiūlyta ir papildomos garantijos galimybė. Tokiais atvejais yra teigiama, kad papildoma garantija (kuri bus pratęsta ilgesniam laikui) suteiks jums daugiau saugumo, jei jūsų automobilio eksploatavimo metu jam nutiktų kas nors rimto. Tačiau supraskite, kad pratęstos garantijos galimybė anaiptol ne visuomet yra tokia patraukli kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti. Todėl turėtumėte labai gerai įvertinti sutarties sąlygas ir skaityti ne tik tai, kas yra parašyta dideliu šriftu! Be to, pratęstos garantijos pasirinkimas jums neabejotinai atsieis kur kas daugiau lėšų, todėl turite labai atidžiai įvertinti visus privalumus ir trūkumus.

Žinokite savo asmeninį kredito reitingą

Jei jūs automobilį planuojate įsigyti kreipdamiesi dėl finansavimo, tuomet akivaizdu, kad turėtumėte pasidomėti ir savo asmeniniu kredito reitingu, kadangi jis tiesiogiai nulems ir kreditorių atsakymą bei paskolai taikomą palūkanų normą. Labai dažnai vartotojai pradeda ieškoti automobilio, tikėdamiesi jį įsigyti paskolos pagalba, tačiau tai daro nė nenutuokdami, kokia yra jų tikroji finansinė situacija ir kaip ji bus vertinama kreditorių.

Trumpiau tariant, neužtenka gauti „pakankamo dydžio“ atlyginimą, kad galėtumėte gauti paskolą automobiliui. Lygiai taip pat to nepakanka, jei norite sulaukti labai palankių palūkanų pasiūlymo. Jūsų asmeniniam kredito reitingui įtakos turi daugybė skirtingų finansinių veiksnių, pradedant jūsų turimais finansiniais įsipareigojimais ir baigiant jūsų šeimynine padėtimi bei asmenine kredito istorija. Todėl pirmiausia pasidomėkite savo kredito reitingu, o tuo atveju, jei jis bus per mažas, pasistenkite imtis atitinkamų priemonių, kurių pagalba galėtumėte savo kredito reitingą pagerinti.

Pirkite metų pabaigoje

Jei jūs svarstote, kuriuo metų laiku būtų tinkamiausia pirkti automobilį iš oficialaus automobilių salono, tuomet atsakymas yra paprastas – tai metų pabaiga. Dažniausiai tokiu metu automobilių pardavėjai nori išparduoti savo turimą senesnių automobilių asortimentą, pakeičiant juos naujais. Tai reiškia, kad tokiu laikotarpiu galima sutaupyti daugiau lėšų.

Prieš pirkdami išsinuomokite

Jei galvojate įsigyti automobilį, kurio iki tol niekuomet nebuvote eksploatavę, tuomet visiškai suprantama, kad pirmiausia turėtumėte atlikti bandomąjį važiavimą. Tuo tarpu, jei norite būti visiškai tikri, kad automobilis visapusiškai atitiks visus jūsų turimus lūkesčius, prieš pirkdami vieną ar kitą pasirinktą transporto priemonę, turėtumėte ją išsinuomoti. Tokiu automobiliu pavažinėję keletą dienų galėsite lengviau susidaryti savo nuomonę ir priimti racionalų bei sėkmingą sprendimą.

Kiekvienas automobilis yra labai skirtingas ir vien tai, kad jis jums iš pirmo žvilgsnio atrodo gražiai ar skamba kaip labai funkcionalus, tai tikrai nereiškia, jog juo būsite visiškai patenkinti. Todėl jei nenorite prašauti pro šalį, skirkite daugiau laiko ir prieš pirkdami pavažinėkite nuomotu automobiliu.

Būtinai derėkitės

Nepaisant to, kur nuspręstumėte pirkti automobilį, jūs jokiu būdu neturėtumėte pamiršti apie derybas. Be abejo, galbūt jums iki šiol derėtis buvo neįprasta ir tai darydami jūs jausdavotės pakankamai nejaukiai ar netgi gėdingai. Tačiau taip jaustis tikrai neturėtumėte. Nemanykite, kad jei jūs pradėsite derėtis, pardavėjui parodysite, jog jūsų biudžetas yra ribotas ir jums trūksta lėšų. Derybos yra tiesiog būtina ir neatsiejama automobilio pirkimo dalis. Be to, kiekvienas automobilio pardavėjas yra suinteresuotas kuo greičiau parduoti automobilį, todėl suprantama, kad visuomet yra tikimybė nusiderėti nuo jums pateiktos kainos. Tuo tarpu, jei pirksite naudotą automobilį, nepamirškite, kad būtinai turėtumėte atlikti ir nuodugnią automobilio techninę apžiūrą, nes rasti techniniai gedimai galėtų tapti puikiu argumentu kainos sumažinimui.

 

Užs. nr. 1404.

Dalintis naujiena

Sponsored Video