Seimas patvirtino taiklesnę paramą savarankiškai dirbantiems (0)

Publikuota: 2021-05-27 Kategorija: Verslas
Seimas patvirtino taiklesnę paramą savarankiškai dirbantiems
Rokiškio Sirena nuotr. / Pinigai

Seimas priėmė Užimtumo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-498(2), kuriomis sutarta tęsiantis pandemijai nustatyti taiklesnę paramą savarankiškai dirbantiems asmenims, o veiklą išregistravusiems – galimybę gauti darbo paieškos išmoką. Išmokas savarankiškai dirbantiems ir darbo paieškos išmokas nuspręsta mokėti iki š. m. rugpjūčio 31 d.

Už tai numatančias naujas nuostatas, kurios įsigalios liepos 1 d., vieningai balsavo 122 Seimo nariai.

Išmoka savarankiškai dirbantiems

 Priimtomis pataisomis fiksuoto dydžio išmoką nutarta mokėti savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie nukentėjo nuo pandemijos, kai jų vykdoma ūkinė veikla buvo apribota, o pajamos 2020 m. palyginti su 2019 m. sumažėjo 30 proc. ar daugiau.

Į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą patekę savarankiškai dirbantys asmenys taip pat turės atitikti ir šias sąlygas:

  • Savarankiška veikla registruota bent 3 mėnesius per 12 mėnesių ir nebuvo išregistruota iki karantino ir ekstremalios situacijos paskelbimo dienos.
  • Gaunamas darbo užmokestis pagal darbo sutartį ar prilyginamus teisinius santykius neviršija 642 eurų neatskaičius mokesčių.
  • 2019 m. savarankiškai dirbančio asmens pajamos, gautos iš savarankiškos veiklos, turi būti ne mažesnės nei 3084 eurų.
  • Jei tai juridinis asmuo, jis negali būti bankrutuojantis ar likviduojamas.

Išmoka savarankiškai dirbantiems siekia 260 eurų.

Darbo paieškos išmoka

 212 eurų siekiančią darbo paieškos išmoką nutarta mokėti ir savarankiškai dirbusiems asmenims, kuriems suteiktas bedarbio statusas ir kurių savarankiška veikla buvo išregistruota ne anksčiau kaip 3 mėnesiai iki ekstremaliosios situacijos ar karantino paskelbimo. Į šią išmoką savarankiškai dirbusieji galės pretenduoti, kai tik įsigaliotų Užimtumo įstatymo pataisos. Darbo paieškos išmoką planuojama mokėti iki š. m. rugpjūčio 31 d.

Iki šiol į darbo paieškos išmoką galėjo pretenduoti asmenys, dirbę pagal darbo sutartį ir darbo netekę ne anksčiau kaip 3 mėn. iki ekstremalios situacijos ar karantino paskelbimo.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video