Verslininkų daugiabučio statyboms rajono savivaldybė pasirengusi (5)

Publikuota: 2021-07-22 Kategorija: Verslas
Verslininkų daugiabučio statyboms rajono savivaldybė pasirengusi
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Šiame plote verslininkų planuojamam statyti daugiabučiui skirtas 1,2 ha sklypas.

Rokiškio rajono Verslo klubo idėja – naujus specialistus pritraukti suteikiant jiems modernų būstą šiuolaikiniame daugiabutyje. Tačiau ši idėja jau keletą metų taip ir liko idėja. Rajono meras Ramūnas Godeliauskas paaiškino, kad savivaldybė padarė viską, kas nuo jos priklauso, kad sudarytų sąlygas jį statyti.

Savivaldybė pati statyti negali

Rajono verslo kuluaruose buvo pasklidę kalbų, kad statant tokį daugiabutį reiktų savivaldybės indėlio. Tačiau vargu ar įmanoma, kad savivaldybė taptų nekilnojamojo turto vystytoju: tai ne tik kertasi su šalies teisės aktais, bet ir suponuotų viešųjų bei privačių interesų konfliktus. „Tikrai taip. Rajono savivaldybė pati negali statyti tokių daugiabučių, – paaiškino rajono meras.  – Savivaldybė už mokesčių mokėtojų pinigus negali dalyvauti verslo projektuose.

Tačiau gali padėti

Tačiau savivaldybė pasirengusi padėti verslininkams įgyvendinti šią iniciatyvą. Namų darbai iš savivaldybės pusės jau atlikti. „Taikos gatvėje daugiabučiui skirtas didelis, 1,2 ha plotas. Jį išsinuomavo, kitaip tariant, užsirezervavo viena didžioji rajono įmonė“, – paaiškino meras. „Rokiškio Sirenos“ žiniomis, sklypą išsinuomavo „Rokiškio Sūris“.

Pasak mero, skirtas plotas – strateginėje vietoje: šalia ir Rokiškio baseinas, ir planuojama statyti daugiafunkcė sporto salė. Pašonėje – dvi mokyklos, vaikų darželiai, prekybos centrai. Susisiekimas taip pat patogus: prie pat vienos pagrindinių miesto transporto arterijų. Ir poilsio zona čia pat – vystomas Rotary parkas.

Verslas pageidautų, kad į sklypą būtų atvestos ir komunikacijos. „Šildymo trasa yra prie sklypo. Taigi, jos niekur vesti nebereikės, tereiks tik prijungti statomą namą. O vandentiekio ir nuotekų vamzdynus nuo Taikos gatvės atvesime tuo pat metu, kai bus pradėti kasti daugiabučio pamatai. Komunikacijų įvedimas ilgai neužtruks: trasos yra šalia sklypo. Kai tik bus žinoma, kurioje jo vietoje bus daugiabutis, kaip mat nutiesime atšakas“, – sakė meras.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video